Міністерство освіти і науки планує запровадити фінансування наукових публікацій українців у закордонних фахових виданнях. Це мають вирішити у найближчі місяці. Про це МОН повідомило університети та наукові установи. Для напрацювання дієвого механізму державної підтримки та фінансування публікацій українських вчених Міносвіти просить фахівців вишів опрацювати зазначене питання.
Наразі МОН ініціює розроблення проєкту урядової постанови щодо державної підтримки публікацій українських вчених в іноземних наукових виданнях.

Зокрема, йдеться про публікацію у виданнях, що включені до провідних міжнародних баз даних.
Водночас освітяни поки не розуміють, де держава братиме гроші на фінансування публікацій.
До слова, українська система освіти допускає навчання студента одночасно у двох вишах. Зокрема, якщо за кордоном він вчиться у коледжі очно, а в українському виші здобуває освіту онлайн.
Чи дозволять студентам виїхати на навчання під час війни

    Через війну в Україні оголошена загальна мобілізація і воєнний стан. Через це виїзд за кордон для чоловіків обмежено. Адвокатка Анастасія Іванченко розповіла про ситуацію у 2023. За її словами, наразі офіційна позиція Держприкордонслужби залишається незмінною – не дозволено виїзд студентів, які навчаються в іноземних вишах.
    Проте Іванченко наголосила, що останнім часом студенти намагаються в суді оскаржувати відмову у перетині кордону, посилаючись на те, що вони мають право на виїзд як "військовозобов’язані, які не підлягають призову під час мобілізації".

Інф.: 24год-Освіта


Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити