У цьому переконаний незалежний дослідник Сергій Літусь. Дослідивши і узагальнивши історичні джерела, він робить висновок, що праукраїнці гіпербореї ще у післяльодовиковий період створили цивілізацію, центром якої був півострів Крим. На той час Атлантичним океаном називали Понтійське (Чорне) море. Сучасний Атлантичний океан тоді називали Західним.
Антична міфологічна традиція поміщає землі на крайньому заході, там, де води моря  з'єднуються з перебігом світової річки Океан (океаном називали річку Дніпро). В античні часи протока (тоді Боспор Кіммерійський) вважалася межею Європи і Азії.
                             
Архіваріус Олександрійської бібліотеки Аполлоній Родоський у своєму творі «Аргонавтика» вказав, що Атлантида перебувала в чорноморському  регіоні. Геродот теж, залишив точну адресу Атлантиди. В його часи Європою називали територію України. Плутарх, вказує місцезнаходження давньої цивілізації у північній частині Атлантичного океану (давня назва Понтійського озера).                                
Складені через кілька тисяч років після загибелі Атлантиди головні давньогрецькі епоси «Іліада» та «Одіссея» свідчать про непереборну тягу наступних поколінь давніх греків досліджувати землі саме Причорномор’я, і усі їх походи, про які були складені легенди, були спрямовані в акваторію Чорного моря, а не в інші землі. Атлантичний океан ще зовсім нещодавно, аж до середньовічної епохи Відродження називався Західним.

Столиця Атлантиди знаходилась на «колоподібному острівці» і була обкладена грандіозною залізорудною стіною діаметром в багато кілометрів. Там, де е залізорудна руда у такій множині, там повинні бути й магнітні аномалії. Для того, щоб в кінець знайти Атлантиду, необхідно знайти цей колоподібний острів. Проводячи зйомку магнітних полів Чорного моря, геологи виділили  могутню магнітну аномалію – згаслий «вулкан» недалеко від Судака. Цей «вулкан» має специфічну форму, яка показує на карті магнітних полів ідеально правильні концентричні кола. Найближча точка на березі - гора Меганом на мисі Меганом. Відстань між горою і підводним вулканом -18 км, що дорівнює 100 стадіям. Якщо стояти коло моря, то і до гори буде 50 стадіїв, і до центра острова – 50 стадіїв.                                                                                                    
У Криму ніколи не було вулкану, – це вигадка. А ідеально правильні концентричні кола  магнітних полів і є залишками Атлантиди Платона. У текстах Платона столиця названа «Мегаполіс» - с давнє грецького «мега» - великий,  «поліс» - місто. Слово «ном» перекладається як «район», «область». Меганом - велика, чи скоріш, столична область.
Платон прямо вказує, що частина острова, на якому була розташована Атлантида, збереглась. Палеогеографія також дає нам свідчення, що підтверджують цю розповідь. Платон точно вказав, що «острів Атлантида» перебував в Атлантичному морі, яке оточене материком, та має особливе ім’я – Понт (грец. Πόντος). Ця назва зафіксована в давньогрецьких текстах та численних перекладах минулих століть.
Український дослідник текстів Платона, Петро Комнацький у своїх книгах «Атлантида» та трилогії «Атлантида. Незнаний Платон. Україна» доводить, що  платонівська Атлантида – це вигадка, а справжня Атлантида – це Гіперборея з центром у Криму. І що Платон описав ніяке не місто, а пригоризонтну обсерваторію, найдавнішу в світі. Петро Комнацький у своїй науково-публіцистичній праці впевнено аргументуючи астрономічними і математичними розрахунками стверджує, що на нинішніх українських теренах у давнину жили різні народи (в тому числі й предки українців), яких давні греки називали гіпербореями. Ці люди у післяльодовиковий період створили хліборобську цивілізацію, матеріальні сліди якої нині відомі як Трипільська культура. А цивілізаційним центром, як стверджує П.Комнацький у своїй книзі, був півострів Крим, де біля підніжжя Карадагу гіпербореями була розбудована пригоризонтна обсерваторія. Ця споруда, що водночас служила храмом сонцепоклонницького культу, була зруйнована землетрусом тисячі років тому. І єдине, що від неї залишилося, - це дуже детальний опис її форм і розмірів, який дійшов до нашого часу в тексті діалогу «Критій», написаному давньогрецьким філософом Платоном.
Платон астрономією ніколи не займався – він навіть не вважав її за науку, що потрібна людям. Він всього лише переписав словесно-числове «креслення» обсерваторії з давніших джерел, відомих єгипетським жерцям. Але описана вона як місто, яке Платон вважав столицею таємничої Атлантиди, що затонула в Атлантичному океані.                                                                       

«…Крим також виявляє спадкоємні зв'язки з палами й полянами, з таврами й гірською системою Тавр. А якщо згадати, що інша назва таврів - руси, як про те мовить візантійський автор Іоанн Цец, що раніше руси називалися поляни, як про те свідчить Нестор, то простежується зв'язок полян із Кримом і таврами. А береги Криму виявляються найдавнішими, де фіксується назва руси/роси.
Зі слів Нестора «поляни, нині зовомі русь» можна зробити висновок, що етнонім поляни й етнонім русь - синоніми, як синонімами є етноніми таври й русь. Тобто у назві поляни й назві руси може бути закладене одне й те саме значення. А оскільки в основі назви поляни може лежати основа пал із значенням «захищати», «охороняти», «берегти», то таке ж значення, певно, має лежати і в етнонімі руси.

…Платон, як і трипільська кераміка, виводить нас на розуміння того, що територія нинішньої України була колискою найдавнішої у світі цивілізації. Відтак, … офіційна історія зомбує нас щодо історії людства, називаючи найпершими куди молодші цивілізації Стародавнього світу – Єгипет і Дворіччя.

Тут  можна завантажити файл із детальнішою інформацією

Сергій Літусь, дослідник історії та релігії, для "Волі народу"

Коментарі