20 лютого у Києві відбулись Установчі збори із створення "Просвітницького центру українського національного відродження імені Євгена Чикаленка"
Ініціатор створення цього просвітницького центру - народний депутат України 1-го, 5-го і 6-го скликань Верховної Ради Юрій Гнаткевич, якого на зборах одноголосно обрано Головою нової організації.

Основні завданння Центру:
- сприяння утвердженню української мови як державної в усіх сферах суспільного життя; 
- сприяння правовій громадській протидії спробам надання державного чи офіційного статусу російській мові (яка є мовою агресора і окупанта);
- формування суспільної думки в напрямку скасування чинного Закону "Про державні засади мовної політики";
- сприяння зростанню авторитету української мови в молодіжному і студентському середовищах;
- сприяння і допомога державним органам в утвердженні української національної топоніміки замість топоніміки, успадкованої з часів тоталітарного режиму.

Найголовнішими напрямками діяльності Центру є такі:
- організація просвітницької діяльності шляхом проведення дискусій, конференцій, зустрічей, екскурсій;
- заснування навчальних центрів та курсів, тлумачення чинного законодавства;
- створення молодіжних україномовних середовищ, рекламування української мови як державної і рідної мови українців;
- організація публічного збору коштів на видання друкованої продукції, створення фільмів, встановлення пам’ятників і перейменування топонімічних об’єктів, проведення етнопсихологічних досліджень.

На зборах серед відомих представників української інтелігенції був присутній онук відомого мецената, іменем якого названо Центр - Євген Іванович Чикаленко.
Присутні на зборах хвилиною мовчання вшанували Героїв Небесної Сотні.

Голова "Просвітницького центру українського національного відродження імені Євгена Чикаленка" Юрій Гнаткевич у своєму слові сказав:
- Для України, для українців рідна мова надзвичайно важлива. У нас досі немає навіть чіткої дефінції поняття "рідна мова". 
Мова - це не лише засіб спілкування, це код нації. Усі країни, які визволились з-під впливу імперій, ішли шляхом національного відродження. Україна досі цим шляхом не пішла. Гіркі плоди цього ми пожинаємо сьогодні, зокрема на національно-культурному,  на інформаційно-пропагандистському фронті.
Ми створили Просвітницький Центр в надії віднайти нові шляхи і кошти для української національної справи активними зусиллями нас самих. Ми хочемо зробити Центр громадською організацією, де всі без винятку будуть вносити посильні пожертви на реалізацію конкретних просвітницьких проектів та дбати про примноження її коштів.
Нашим девізом є слова славного українського благодійника Євгена Харлампійовича Чикаленка (на фото вгорі публікації - Ред.): «Легко любити Україну до глибини душі, а треба любити до глибини кишені». Досвід останніх років засвідчив, що в разі оголошення публічного збору коштів на конкретні патріотичні проекти, українці були здатними «скинутися» на них. Вони скинулися на порятунок телеканалу ТВі, на шевченківську премію авторові «Чорного Ворона», на Тарасову церкву і пам’ятник Мазепі. Вони скидалися на підтримку Євромайдану і українського війська.
Закликаємо всіх українських патріотів підтримати нас у нашому задумі й оптимізмі. Ми збираємося особливо зосередити свою діяльність у Києві, бо якщо столиця України не заговорить українською мовою і не відмовиться від російсько-більшовицької топоніміки, сподіватися на те, що це зробить Запоріжжя, Харків і Миколаїв,  не доводиться.
Слава Україні і героям, які віддали за неї своє життя!

Символічно, що нова просвітницька організація заснована в день ушанування пам'яті Героїв Небесної Сотні. Їх священний попіл стукатиме у груди просвітянам, спонукаючи до утвердження омріяної України.

Інф. порталу "Воля народу"

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити