Культурно-мистецький захід відбувся 28 червня, у День Конституції України
На ньому було анонсовано вихід нової книги Зої Ружин "За перемогу, за волю народу!" - вірші та пісенні твори, написані у дні війни.
Зоя Володимирівна Ружин — поетеса, громадський діяч, авторка десятка поетичних збірок, текстів пісень.
Вона Заслужений працівник культури України, Голова всеукраїнської Громадської організації "Поступ жінок-мироносиць", ініціатор та організатор проекту "Мистецький спецназ", який засобами мистецтва надихає воїнів ЗСУ.
У цьому святі пісні і поезії взяли участь: відомий оперний співак Юрій Мамчук, Зразковий художній колектив театр пісні "Ладоньки" (художній керівник - Світлана Садовенко), ансамбль солістів "Благовість" та інші митці.

Світлана Садовенко (на фото із Зоєю Ружин): Прекрасне звучання пісні "За Перемогу! За волю народу" на музику, написану мною на чудові вірші самобутньої поетеси пані Зої Ружин, у виконанні знаного колективу сучасності - Ансамблю солістів "Благовість", керівник - народна артистка України Тетяна Кумановська, на сцені Національної спілки композиторів України. Як окрема чудова грань Фольклорно-етнографічного ансамблю "КАЛИНА", ансамбль "БЛАГОВІСТЬ" став справжнім провідником цієї Благої Вісті, яка несе віру і впевненість у ПЕРЕМОГУ за волю НАРОДУ! Дякую Вам, шановні колеги! Це неймовірно гарно! Це пробиває усі фібри прекрасними хвилями чудового багатоголосного звучання чоловічих і жіночих голосів. Пані Тетяна Кумановська зі сцени (є в цьому відео) сказала: "Писати на патріотичну тему дуже складно, щоб уникнути плакатності". Втім, Тетяна Миколаївна резюмувала, що нам у цій пісні це вдалося! Це і є щастя! Це і є БЛАГА ВІСТЬ для кожного автора твору! То ж, насолоджуємося разом чудовим хоровим звучанням пісні і йдемо разом до ПЕРЕМОГИ, за Перемогу, за волю народу!

Юрій Мамчук:  Був радий прийняти запрошення відомої української поетеси, жінки-мироносиці, ініціатора мистецького спецназу України Зої Володимирівни Ружин та пані Світлани Миколаївни Садовенко, завідуючої кафедри академічного та естрадного вокалу Акакдемії керівних кадрів, композитора пісні "За перемогу, за волю народу", взяти участь у концерті-презентації книги "За перемогу, за волю народу!", який відбувся в День Конституції у Національній спілці композиторів України.
Був радий заспівати Державний Гімн України солістом з хором "Благовість" та пісню "ЗА ПЕРЕМОГУ, ЗА ВОЛЮ НАРОДУ!" (вірші З. Ружин, музика С. Садовенко): ВІДЕО
На мій погляд я заспівав цю пісню саме в тім характері і з урахуванням тих особливостей цієї пісні, як я її відчуваю! На мою думку, ця пісня досить концентрована.
Чудовий концерт, у Національному стилі, у Національних традиціях України!!!
Був приємно радий вручити пані Зої Володимирівни Ружин та пані Світлані Миколаївні Садовенко Почесні відзнаки (Грамоти) від редакції громадсько-політичного порталу "Воля народу" (на прохання Головного редактора порталу Михайла Роля).
Свято вдалося на славу!
Слава Україні! Героям Слава!
Сьогодні серце і душа України були разом з нами!
Дай Боже перемоги та миру Україні!

Юрій Мамчук також зачитав короткий вірш-присвяту Зої Володимирівні Ружин від Михайла Роля:

Ваші пісні лунають дзвінко!
Вони потрібні всім нам дуже!
Хвала Вам, справжня українко
І поетесо Зоя Ружин!


Зоя Ружин нагадала присутнім, що пісня "За перемогу, за волю народу!" раніше була розміщена на порталі "Воля народу" (тут і тут):

Саме ця пісня дала назву майбутній книзі, в якій зібрані вірші та пісенні твори, написані у дні війни.
У новій поетично-пісенній збірці знана поетеса та активна громадська діячка Зоя Ружин представляє читачам поетичний літопис її думок, який значною мірою відображає стан душі українського народу в скрутні для України часи.
Несподівана кривава війна, яку розпочала агресор росія проти українського народу, вразила все світове співтовариство. Особливо шокуючими були для українців і всіх людей доброї
волі ті жорстокі знущання над дітьми, жінками, мирними жителями міст Буча та Ірпінь, які явлені озвірілими москалями у своїй безсердечності.
Багато міст і сіл стерто фашистами з лиця землі. Такої озвірілості та мародерства не могли очікувати українці від своїх давніх сусідів, яких вважали братнім народом. Кожного дня навколо Києва й у Києві було чутно вибухи снарядів, безкінечні канонади.
Нові події днів жахливої війни підіймали в душі жінки хвилю обурення та бажання хоч якось підтримати дух наших Воїнів-Захисників. І самі собою щоденно народжувалися поетичні рядки з переконливою впевненістю та вірою в неодмінну Перемогу єдиним союзом Збройних сил України, українського народу і всього світового співтовариства, тих держав, які усвідомлюють небезпеку агресора росії для миру у всьому світі.
Великий героїзм на захисті незалежності нашої держави проявляють Воїни-Захисники на чолі з командуванням та Президентом України Володимиром Зеленським, який демонструє своє самовіддане служіння незалежності України.
Як творча особистість Зоя Ружин відобразила у поетичному слові свої враження і переживання, прагнула осмислити те, що відбувається. Так було написано близько 200 віршів за короткий проміжок часу. Саме в цей пекельний час відбулося творче духовне співзвуччя Зої Ружин та Світлани Садовенко, які не могли лишатися осторонь і прагнули свій талант і творчий потенціал віддати на служіння і наближення Перемоги. Так було створено 7 пісенних творів.
Світлана Миколаївна не лише писала ноти, вона створювала демопрезентацію кожного пісенного твору і виставляла на Youtube. Робила аранжування та музичний супровід, безкорисно ділилася своєю творчою працею з усіма… А учасники Зразкового театру пісні «Ладоньки», а також знані митці та аматори читали вірші Зої Ружин на відеоносії та поширювали їх в Інтернеті. Багаторічна співпраця поєднує Зою Ружин з видатними композиторами - Олександром Бурміцьким і Леонідом Нечипоруком, які також на основі віршів поетеси написали патріотичні та ліричні пісенні твори. А знаний у світі, геніальний іконо-маляр Олександр Охапкін проілюстрував книгу своїм вагомим творчим доробком.

Закінчуємо роботу над макетом книги, іде вичитка... Книга подарункова, А4 формат, кольорова ламінована обкладинка, крейдяний папір, 150 стор. Вартість з типографії - 75 грн. Нині збираю кошти, щоб проплатити за папір у типографію, бо ціни ростуть... 
ВАША ШАНУВАЛЬНИЦЯ - Зоя Ружин.

Рушники з приватної колекції Зої Ружин та картини художника Олександра Охапкіна.

Інф. порталу ВН

Коментарі