Церква України 6 січня за новим стилем відзначає велике церковне свято - Водохреще.
У свято 6 січня віруючі згадують обряд хрещення Ісуса у річці Йордан, який провів Іоанн Хреститель. Під час обряду на землю спустився ангел у формі білого голуба та підтвердив, що Ісус - це Син Божий, тому свято також відоме як Богоявлення.
На Водохрещу в українців прийнято відвідувати богослужіння. У народне свято 6 січня у річках та озерах роблять ополонку у формі хреста, після чого священик освячує воду. У ополонку пірнали найсміливіші люди, а потім куталися в рушник. Вірили, що такий ритуал додасть здоров'я, хоча церква не дуже схвалює водохресні купання.
Воду з освяченої ополонки українці набирали та несли додому. Святу воду зберігали в окремому місці, використовуючи для лікування та зняття псування. Також у цей день хрестили дітей у церкві - вірили, що це дасть малюкові потужний захист від неприємностей.
На стіл в це народне свято українці ставили м'ясні страви, ковбаси, голубці, вареники. Також доїдали кутю, яку готували попередніми днями.
За вечерею в цей обов'язково повинна бути вся сім'я. Будинок прибирають, а на стіл накривають білі скатертини. У давні часи саме на Різдво, а не на Новий рік, ставили ялинку і дарували подарунки.
Дуже відомою українською різдвяною традицією є колядки. Виконувати їх можуть як дорослі, і діти. У деяких регіонах України співати колядки прийнято на Святвечір, а в інших - лише на Різдво.

Що не можна робити 6 січня
У цю дату не можна рибалити, полювати і копати землю.
Жінкам не варто займатися рукоділлям сьогодні, щоб не накликати на себе біду.
Як і в будь-яке інше церковне свято, не можна лаятися, заздрити, бажати зла іншим людям, займатися важкою фізичною працею.
Водохресну воду не можна використовувати для технічних потреб і змішувати зі звичайною водою. Також біля посудини з такою водою заборонено лаятись та кричат

Прикмети погоди 6 січня
Існують такі прикмети про погоду у цей день:
    Сильний снігопад і високі снігові замети сьогодні віщують хороший урожай влітку.
    Зірки яскраво мерехтять на нічному небі - до гарної погоди.
    Птахи співають в цей день - до ранньої весни.
    Сильний вітер дме - до мінливої погоди в січні.
    Великий перепад температур вдень і вночі 6 січня - до морозного і сніжного лютого.
Важливо відзначити, що у наш час клімат дуже змінився, і не всі давні прикмети для нас актуальні.

Інф.: УНІАН

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити