В установчих зборах конгресу, яке відбулося сьогодні, взяли участь представники української інтелігенції, письменники, актори.
"Наша місія в тому, щоб іти в народ і підвищувати його свідомість", - сказав у виступі на зборах громадський діяч, дисидент, філософ Євген Сверстюк. Він зазначив, що захищати українську мову як національну мову українського народу потрібно не словом, а ділом.
Учасники конгресу вважають, що чинна влада знищила всі механізми, які захищали українську мову. У зв'язку з цим вони вважають, що під загрозою опинилися не тільки мова, але й незалежність і цілісність України.

На переконання учасників конгресу, захистити українську мову можна, виконуючи ряд простих правил: говорити українською мовою в публічних місцях і ніколи не переходити на іншу мову, крім розмов з іноземцями; вибрати українську мову в налаштуваннях електронної пошти, у соціальних мережах, в мобільному телефоні, в банкоматах, платіжних терміналах, на сайтах; завжди писати українською мовою паперові документи та електронні повідомлення; шукати українською мовою інформацію в Інтернеті; спілкуватися державною мовою з владою і різноманітними сервісними службами; купувати книги і пресу українською мовою, дивитися фільми, дубльовані українською, купувати диски з українською музикою, відвідувати українські фестивалі; говорити з дітьми українською мовою, вимагати від педагогів у дитсадках і школах спілкування з дітьми і викладу навчального матеріалу українською; робити щось від себе, щоб змінити ситуацію в інтересах української мови на роботі, вдома або в колі друзів; поширювати ці правила серед найбільшої кількості людей.  

Інф.: korrespondent.net:  

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити