Українські журналісти використовують не всі засоби в інформаційній війні, - Павло Січкар
Кожне журналістське слово має нівелювати московську пропаганду.
Так, досі деякі журналісти і окремі політики вживають термін "війна в Україні" замість терміну "війна проти України".  Адже "коли йдеться про "війну в Україні", то це у багатьох асоціюється з нібито "внутрішнім конфліктом" всередині країни. Тому потрібно говорити про війну рф проти України або російсько-українську війну, щоб одразу було зрозуміло, що це міждержавний конфлікт, а ніякий не "внутрішній". Більше того, це цивілізаційний конфлікт, у якому Україна з допомогою Заходу відвертає загрозу Третьої світової війни.

Також не можна абревіатуру псевдореспублік "днр" і "лнр" писати великими буквами, бо це опосередкований вияв певного визнання їх не фейковими. Слово "росія" (і абревіатуру "рф") журналісти все частіше пишуть з малої літери. Те саме має стосуватись і днр/лнр.

Органи влади і журналісти досі вживають слово "русифікація" у звичному контексті. Але ж Русь - це Україна! Хрещення Русі в Києві відбулось майже за двісті років до заснування москви, причому Київським князем Юрієм Довгоруким (а не Дліннорукім). До 1721 року росія і називалася московією, поки не вкрала в України назву (RUSsia). Першим на це звернув увагу Михайло Грушевський у своїй фундаментальній праці "Історія України-Руси". Замість терміну "русифікація" потрібно вживати термін ЗРОСІЙЩЕННЯ (або "змосковщення". Відповідно, замість слова "дерусифікація" слід вживати слово ЗНЕРОСІЙЩЕННЯ (або "демосковізація"). Замість слова "русизми" потрібно вживати слово РОСІЯНІЗМИ. Росія-московія не має стосунку до України-Руси! Усі слова з коренем РУС - питомо українські!

І, звичайно, сайти електронних ЗМІ мають відкриватися в українській версії, а російську версію варто замінити на англійську.

Журналіст Павло Січкар через портал "Воля народу" закликає колег думати і бути відповідальними. Адже спочатку було СЛОВО.

Інф. порталу "Воля народу"

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити