Валентин Кожевніков: ВАЖКІ ПРОБЛЕМИ ЛЮДСТВА
Саме США мають стати ініціатором всесвітнього повного роззброєння.
Проблем у людства є багато, але сьогодні головною проблемою є збереження в нашому спільному гуртожитку – на Землі – умов, придатних для життя людей. Бо поки що людство живе за схемою, прийнятою в Ялті під кінець Другої Світової війни за участю Президента США Рузвельта, Прем’єр-міністра Великобританії Черчілля й кривавого диктатора СРСР Сталіна. Хто такий Сталін, весь світ добре знає, а про Рузвельта й Черчілля маємо уявлення як про добрих, розумних і справедливих лідерів двох великих націй. Воно й насправді так. Але саме Ялтинська конференція показала, що й вони мали вади в розумінні розвитку земної цивілізації та гріхи перед людством. По-перше,  вони тоді так раділи близькій перемозі над німцями, що легко віддали на знущання Сталіну пів Європи: Україну, Естонію, Литву, Латвію, Білорусію, Польщу, Словакію, Чехію,  Угорщину, Румунію, Болгарію та ще й пів Німеччини і частину Фінляндії. По-друге, вони створили ООН, в якій забезпечили собі право «вето» на рішення Генеральної Асамблеї та Ради безпеки ООН.

Ці несправедливі рішення лідерів держав-переможців у Другій світовій війні дали їм можливість «законно» і безкарно втручатися у внутрішні справи інших народів, установлювати у них свої порядки. Особливо активно цим правом користувалися всі лідери СРСР: Сталін, Хрущов, Брежнєв… Горбачов, Єльцин, Путін. Вони зразу почали підкупляти лідерів відсталих держав Африки, Азії й Латинської Америки, щоб ті установлювали в своїх країнах соціалістичні порядки. СРСР почав безконтрольний  експорт революцій до десятків держав на всіх континентах. Більшість тих країн ще й зараз не можуть оговтатися від московської "допомоги" й не знають як позбутися тероризму, злочинності, бандитизму, корупції, бідності, розбещеності, тобто всього того, чим Москва щедро поділилася з ними...

Те, що лідери держав-переможців у Другій Світовій війні, визначаючи майбутнє людства, допустили можливість розподілу всіх держав світу на супердержави, які можуть мати зони впливу, та інші, які можуть попасти в зону впливу великих супердержав, завжди призводить до несправедливості й війн, свідчить, що навіть перші особи найдемократичніших держав  – Рузвельт і Черчілль – тоді ще не розуміли, що епоха існування імперій і залежних від них країн та народів у вік розвитку науки та техніки призведе людську цивілізацію до катастрофи. Вони не розуміли, що навіжений Сталін впровадить у всіх державах, які потраплять в зону впливу Москви, диктатуру пролетаріату, яка насправді є імперським чванством неосвічених та ще й божевільних московських попів та вождів (царів, президентів, патріархів).   

Першу помилку учасників Ялтинської конференції історія частково виправила через 55 років (у 1990-1991 р.р.), коли  Радянський Союз розпався і з-під його завалів вирвалися на волю країни Східної Європи й частина союзних республік, хоча більшість із них ще й досі не здатна вирватися з-під контролю Москви. Бо не спромоглися обрати до влади людей, які усвідомлюють свою відповідальність не лише перед власним народом, а й перед усім людством. І це свідчить, що земна цивілізація ще не досягла розуміння своєї місії, тому поки що не здатна зберігати свій дім – Землю – у стані, придатному до життя.

Справді, хіба народи навчилися обирати своїми керівниками людей, які ясно розуміють, що їхня держава – це квартира  їхнього народу у спільному для всіх народів будинку під назвою Земля? Поки що нема таких народів, нема і таких лідерів. Тим паче, що жоден народ не має можливості побудувати собі окремий будинок.  

А якби народи (або хоч їхні лідери) усвідомлювали ситуацію, то, коли побачили б, що в якійсь квартирі почалася пожежа, чи над спільним коридором протікає дах, то негайно звернулись би до сусідів і разом вжили б заходів, аби загасити вогнище чи відремонтувати дах. А якби побачили, що хтось із сусідів веде себе неадекватно: часто вживає алкоголь, грається з вогнем, краде на спільній кухні продукти, веде себе агресивно, пристає до чужих жінок…, то негайно зібрали б збори всіх мешканців гуртожитку, щоб вжити заходів проти негідника.  

Саме так, з часу свого утворення 500 років тому, живе Московія, яка 300 років тому украла у сусідів для себе назву «Россія», загарбала сотні народів: ерзя, черемиси, сибірські татари, тунгуси, якути, евенки, чукчі… більшість з яких уже покалічила, знищила. Але решта людства живе так, наче нічого поганого й небезпечного у світі не відбувається. Проте тепер, коли ця найагресивніша в світі Московія має атомну, хімічну, бактеріологічну… зброю, якою легко може знищити все живе на Землі, людство не має права не зважати на небезпечні для народів і природи Землі бездумні – чи може нахабно провокаційні? - вчинки лідера найбільшої імперії. Але ж поки що керівники найвпливовіших держав і міжнародних організацій не реагують на дії московських лідерів: провокації в Молдові, конфлікт в Карабасі, війну в Чечні, захоплення частини Грузії, анексію Криму і Донбасу… Така байдужість світу підштовхнула Путіна до думки що йому можна повернути в зону свого впливу всі колишні республіки СРСР та держави, які були членами Варшавського договору. Тобто треба визнати, що людство ще й досі живе за законами диких звірів. хоч давно вже розуміє, до яких наслідків це приведе.  
 
Друга помилка Рузвельта й Черчілля - про згоду надати право «вето» найсильнішим державам світу - дозволила Москві з метою посилити свій вплив в світі розпочати війни в десятках країн світу: Корея, В’єтнам, Куба, Чилі тощо. Деякі з них ще й досі страждають від внутрішніх конфліктів. Основи післявоєнного устрою світу, тобто міжнародних відносин, треба було будувати на принципі рівноправ’я всіх народів та взаємодопомоги і повного роззброєння під контролем ООН. Але про це в Ялті не подумали і тому відразу після завершення війни у світі почалася небачена до того гонка озброєнь. І чим далі, тим більших зусиль докладають народи, щоб мати потужне озброєння й численне військо. З цією метою у багатьох державах заохочують сім’ї мати якнайбільше дітей, щоб було кого призивати до війська. Через це в багатьох державах народи доведені до злиднів, а екологія планети вже не витримує технічного навантаження, визваного гонкою озброєнь. Найбільше екологія планети страждає від агресивних дій Московської імперії, яка майже безперервно воює із сусідами і тому виробляє зброї більше від усіх держав світу.
Треба пам’ятати, що війни, виготовлення зброї, витрати на утримання армій тощо завдають величезної шкоди планеті, хоч без них розумне людство може спокійно обійтися.

То ж заборона всіх війн і повне роззброєння всіх держав світу має стати найпершим і найголовнішим завданням людства в боротьбі за збереження придатних для життя людства умов на Землі.

Чому саме США мають стати ініціатором всесвітнього повного роззброєння? Тому що вони є найдемократичнішою, найсильнішою і найбагатшою державою світу, користуються авторитетом у більшості держав світу і можуть організувати міжнародну підтримку проблемі роззброєння, щоб змусити держави, які думають про світове панування: Московію, Китай, Ізраїль, Німеччину, погодитися з тим, що всі міждержавні проблеми треба буде вирішувати мирним шляхом. Повне роззброєння і розпуск національних армій призведе не лише до припинення забруднювання землі, води й атмосфери діяльністю військових частин, а й до ліквідації або переорієнтації військових навчальних закладів, заводів, які випускають озброєння, й фабрик, які забезпечують військових одягом, взуттям, інструкціями тощо. Все це зразу зменшить викиди в атмосферу на 15-20% і звільнить мільйони чоловіків, здатних прикласти свої руки до втілення проектів, що зможуть протистояти негативним змінам клімату. А таких проектів може бути дуже багато в усіх сферах. Чомусь «зелені партії» більшості держав світу перестали боротися з гонкою озброєнь і не виступають проти московських війн. Чи не розуміють, як зміни клімату залежать від агресивності і війн?

Сьогодні супротив українських військових московській агресії показав, що режим Путіна довів усі системи Московії (армію, уряд чиновників, економіку, освіту тощо) до краху. Тому Путін наполягає на перемир’ї. Путіну треба підготувати нове військо, щоб відновити СРСР і забезпечити йому першість у світі. Щоб не дати Москві здійснити свої людожерські плани, ООН треба скористатися слабкістю Московії і змусити її погодитися на переговори про повне роззброєння і ліквідацію всіх видів озброєння і армій усіх держав світу та переорієнтацію підприємств на виробництво мирної продукції.
Це дозволить усі кошти, які сьогодні витрачаються людством на військові цілі, застосувати для боротьби зі змінами клімату.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                            
Я назвав лише деякі напрямки, по яких людство має рухатися, щоб зберегти природу планети. Проектів збереження клімату й природи Землі я знаю кількадесят, але поки тривають агресивні московські війни, про них нема чого й думати.
 
Валентин Кожевніков, письменник, кандидат географічних наук,
для порталу "Воля народу"

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити