Країни Східної Європи готуються відкрити нові центри прийому біженців із України.

Про це повідомляє Reuters.

Відомо, що у Словаччині готуються до прийому близько 700 тисяч українців протягом 3 місяців. Це пов’язано з низькими температурами та військовими діями.

 

В Угорській реформатській церкві наголосили, що кількість щоденних прибуттів українців на залізничну станцію Захонь неподалік кордону підскочила у 10 разів. Після масованих російських обстрілів України туди щодня приїздять 300-500 біженців.

Міністр внутрішніх справ Чехії Віт Ракушан після візиту до Києва заявив, що до України повернулися близько 5 частини людей, які зареєструвалися для проживання в Європі. Однак через сувору зиму вони можуть повернутися, зокрема, у Чехію, де знаходиться 457 тисяч українців.

ООН наводить дані, що близько 6,9 мільйонів людей є внутрішньо переміщеними особами в Україні. Ще близько 4,5 млн біженців зареєструвалися у рамках різних програм захисту по всій Європі. Переважна більшість знаходяться у Словаччині, Польщі, Угорщині та Румунії.

Нагадаємо, у Польщі планують внести зміни до спеціального закону про допомогу біженцям з України, який прийнятий в країні з початком війни. Правки хочуть внести до кінця листопада 2022 року.

Тим часом в уряді кажуть, що українцям, які через війну були змушені покинути свої домівки та виїхали за кордон, не варто повертатися додому до весни.

Інф.: https://www.slovoidilo.ua/
 

Коментарі