ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Громадянське суспільство
Воля народу: громадсько-політичний портал
 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)

Громадянське суспільство

90% витрат на ліки в Україні припадає на кишені громадян

Українці щороку витрачають 32 мільярда гривень на ліки
Про це в інтерв’ю "Українському тижню" розповів президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Віктор Сердюк. Він відзначив, що недофінансування залишається найбільшою проблемою сфери охорони здоров’я, але головним його компонентом є відсутність нормального механізму відшкодування коштів на лікування громадян.
 

Українець – це тепер не лише етнічна, а й державна ідентичність

Як варто діяти, щоб українофобія в країні остаточно зникла як явище? Для початку потрібно усвідомити, що "українець" – це тепер не лише етнічна, а й державна ідентичність. Мільйони людей вважають себе українцями, навіть не розмовляючи в побуті державною мовою й маючи зовсім різні історичні, ідеологічні та політичні симпатії. Чим більше серед українокультурних, україноцентричних людей буде успішних, заможних, сучасних людей – тим швидше все українське буде асоціюватися не з колгоспом чи ідеологічною зашореністю – а з майбутнім, йдеться у статті на "Українській правді".
 

У світі з бідністю борються, а в Україні її продукують

Історія проведення Міжнародного дня боротьби за ліквідацію бідності (Міжнародний день боротьби за ліквідацію убогості) нерозривно пов'язана з датою 17 жовтня 1987. У цей день більше 100 тис. людей зібралися на площі Трокадеро в Парижі, де в 1948 році була підписана Загальна декларація прав людини, щоб віддати данину пам'яті жертв крайньої убогості, насильства і голоду. Присутні заявили, що убогість є порушенням прав людини і підтвердили необхідність спільними зусиллями добиватися дотримання цих прав.
 

В Україні рекордно збільшилась кількість прихильників Євросоюзу, – опитування

Серед українців кількість прихильників об'єднання з Митним союзом зменшилась до рекордно низької позначки за останні три роки, - передає 24tv.ua. Результати дослідження компанії "Рейтинг" показують, що зараз 53% українців підтримують приєднання України до Євросоюзу. Не хочуть ставати частиною об'єднаної Європи 35% опитаних, а 12% - ще не визначилися. Крім того, майже половина (47%) українців вважає, що підписати Угоду про зону вільної торгівлі з ЄС для України вигідніше, ніж вступ до Митного союзу (34%).
 

Забудову Києва ущільнять і життя киян стане нестерпним

Столиця перетвориться на гігантський мурашник
Погані новини для киян - місто буде розвиватися у межах діючих кордонів, його населення зросте, а нові будівлі будуть будувати вище і ближче один до одного
Це передбачає новий Генплан Києва, який обіцяють ухвалити до кінця року. INSIDER поспілкувався з Володимиром Чекмарьовим - директором ДП "Інститут генерального плану Києва" ПАТ "Київпроект", повідомляє "Главком". Інститут розробляв усі Генплани Києва з 1947 року. Однак цього разу підготовка документа обійшлася без нього.
 

Активізація збору персональних даних українців загрожує їхній безпеці

Відкритий доступ: що означає війна за особисті дані українців
Протягом останнього міся­­ця сталося кілька гучних скандалів, пов’язаних із персональними даними українців. На думку експертів, ці події можуть свідчити про те, що держава постійно збирає дані про своїх громадян, щоб контролювати їх, - пише "Тиждень".
Через високий рівень корупції в країні та незахищеність баз інформації остан­­ні можуть не лише полегшити роботу правоохоронним органам із боротьби з інакомислячими, а й потрапити до рук зловмисників.
 

Рівень безробіття в Україні зростає, Державний центр зайнятості працює на себе

Центри зайнятості поліпшують статистику
На матеріальне забезпечення центрів зайнятості минулого року витратили понад 83 мільйони гривень, - інформує канал 24tv.ua. Але протягом 2009-2011 років, за свідченням Генеральної Прокуратури, Державний центр зайнятості перевитратив 110 мільйонів - закуповував за завищеними цінами техніку і поліграфічну продукцію. Центр залучав підприємства з ознаками фіктивності.
 

Половина продуктів на українських прилавках не відповідає якості

У січні - вересні нинішнього року територіальні органи Держспоживінспекції України перевірили близько 9 тисяч магазинів і ресторанів. І, незважаючи на те що, за словами голови служби Сергія Орєхова, виробники стають більш відповідальними, з 2 тис. тонн продуктів було забраковано близько 40 відсотків, пише ubr.ua з посиланням на from-ua.com. Також фахівці перевірили близько 13 тисяч декалітрів питної води та безалкогольних напоїв, з яких забракували і зняли з реалізації майже третину.
 

300 років "тісної співпраці з Росією": історія постійних зрад і "кидалов", - Ірена Карпа

Ірена Карпа: Митний союз – це вибір мазохістів із втратою пам’яті
Схваливши проект угоди про асоціацію з ЄС, український уряд одночасно декларує намір створення зони вільної торгівлі із Митним Союзом.  Тим часом, з боку російських чиновників уже чути про санкції, які очікують нас у разі підписання угоди у Вільнюсі. Про те, як людина із активною громадянською позицією сприймає українську "багатовекторність", розповіла на Радіо Свобода для "Молоді Плюс" письменниця і музикант Ірена Карпа.
 

У столиці з'явилися нові секти, які перетворюють киян на маріонеток

Киян заманюють у небезпечні секти під виглядом курсів особистісного зростання
Організатори обіцяють особистісний і кар'єрний ріст. А в результаті підпорядковують волю людей, роблять їх залежними від тренера і викачують з них великі суми грошей.
У Києві з'явилися нові секти. У їхній рекламі немає ні слова про релігію, та й за вивіскою "тренінги вдосконалення, самопізнання і особистісного зростання" не розпізнати підступ, - пишуть "Вести". Однак після відвідування таких тренінгів кияни перетворюються на маріонеток.
 
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні877
mod_vvisit_counterВчора5340
mod_vvisit_counterЦього тижня12414
mod_vvisit_counterМинулого тижня49892
mod_vvisit_counterЦього місяця148129
mod_vvisit_counterМинулого місяця213283
mod_vvisit_counterЗа весь час19711881