У віці 86 років помер колишній радянський політв'язень і борець за незалежність України Степан Хмара.
Про це повідомила його дружина Роксолана Хмара.
Сьогодні стало відомо про смерть депутата чотирьох скликань, Героя України, багаторічного політв'язня радянських концтаборів Степана Хмари.
«Ми всі робили все, що могли і навіть більше. Ми так хотіли, щоб він був з нами, коли проголосять нашу Перемогу! Я так хотіла бачити його щасливе обличчя! Його прекрасне обличчя! Бо він був таким красивим навіть у свої 86. Його голубі очі вже не були такими чисто голубими, але все ж бездонними. Він так любив Україну і українців. Він рвав свою душу і серце за неї. І Україна підніметься з попелу, вона Воскресне», – йдеться у дописі його дружини.
Народився Степан Хмара 12 жовтня 1937 року в селі Боб'ятин на Львівщині. Працював медиком та вже у 1972 році почав брати участь у випуску підпільного журналу «Український вісник», займався поширенням самвидаву. У 1980 році його арештували та засудили до 7 років позбавлення волі та 5 років заслання за «антирадянську агітацію та пропаганду».
Після того, як він вийшов на волю, почав долучатися до відтворення української Гельсінкської групи. Також був нардепом І, II та IV скликань Верховної Ради України.
Степан Хмара першим із депутатів підтримав Революції на граніті у жовтні 1990 року, також був активним учасником Помаранчевої революції 2004 року.
У 2006 році йому було присвоєно звання Героя України із врученням Ордена Держави «За визначні особисті заслуги у боротьбі за відродження незалежності української державності, відданість ідеалам свободи і демократії».
Нагадаємо, 4 грудня стало відомо, що на 87 році життя помер співавтор Акта проголошення державної незалежності України, перший надзвичайний повноважний посол України в Румунії Леонтій Сандуляк.
17 жовтня 2023 року повідомлялося про смерть колишнього радника секретаря РНБО Сергія Сивохо.

Інф.: Слово і діло

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити