Сьогодні, 19 вересня, в Лондоні поховають королеву Великої Британії Єлизавету ІІ
Урочиста церемонія прощання триватиме протягом цілого дня.
У ній візьмуть участь члени королівської родини, почесна варта, священнослужителі, а також запрошені гості. Приготування до процесу розпочалося о 6:30 по місцевому часу (8:30 по Києву).
Церемонію у прямому ефірі транслює Королівський Фамільний YouTube-канал:
LIVE: The State Funeral Procession of Her Majesty The Queen

Трансляція церемонії на YouTube-каналі BBC:

Похорон правительки детально спланований, а план розписаний ледь не похвилинно. Про це повідомили журналісти The Mirror. OBOZREVATEL також веде текстову онлайн трансляцію церемонії:

8:30 – Двері Вестмінстер-холу, де протягом чотирьох днів піддані Британії прощалися з Її Величністю, зачинилися. Розпочалася підготовка урочистої процесії до Вестмінстерського абатства, де відбудеться державна панахида.

Що буде далі?

10:00 – Двері Вестмінстерського абатства відкриються для запрошених гостей, серед яких будуть глави держав, світові лідери та члени королівських сімей усього світу.

12:35 –Королівська рота 1-го батальйону гренадерської гвардії підніме дубову труну королеви з катафалку, щоб урочисто пронести її з Вестмінстерської зали до державного гарматного лафета Королівського військово-морського флоту.

12:44 – Лафет виїде з Вестмінстерської зали, проїде через Парламентську площу і попрямує до Вестмінстерського абатства.

12:52 – Урочиста процесія прибуде до західних воріт абатства, де носії труни знімуть її з лафета та внесуть всередину.

13:00 – Розпочнеться панахида, яку проведе декан Вестмінстерський. Прем'єр-міністрка Ліз Трасс та Генеральний секретар Співдружності націй Патриція Скотланд проголосять прощальну промову. На службу запрошені 2 тис. людей.

13:55 –Закінчиться панахида, після чого в абатстві та по всій країні буде оголошена двохвилинна тиша.

14:00 – Пролунає державний гімн, після чого група носіїв пронесе труну через Великі західні двері і повернеться до лафета.

14:15 – До процесії приєднаються король Чарльз III та королева-консорт Камілла, герцог і герцогиня Вельські Вільям та Кейт Міддлтон, а також інші члени королівської родини, які йтимуть за труною.

15:00 – Біля Веллінгтонської арки труну перемістять у катафалк, в якому вона попрямує до Віндзора під салют і виконання національного гімну. Члени королівської родини поїдуть на автомобілях.

17:10 – Учасники процесії вирушать до каплиці Святого Георга у Віндзорському замку, попередньо пройшовши Довгою алеєю, через Кембриджські ворота та по Кембридж-драйв.

17:20 –Губернатори та прем'єр-міністри з усіх країн Співдружності прибудуть до західних дверей каплиці, щоб зайняти свої місця.

17:25 – Члени королівської сім'ї прибудуть до каплиці.

17:53 –Труна королеви прибуде до каплиці, де відбудеться похорон.

18:00 –Розпочнеться остання служба, яку проведе декан Віндзорський. Перед фінальним гімном на вівтар покладуть Імператорську державну корону та скіпетр. Труну опустять до королівської усипальниці.

21:30 – Королеву Єлизавету II поховають в Меморіальній каплиці Короля Георга VI, де також поховані її чоловік, герцог Единбурзький Філіп, та сестра, принцеса Маргарет. Закриту церемонію поховання проведе декан Віндзорський за участю короля та членів королівської родини.

Інф.: obozrevatel.com

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити