Учора о 20 год. (на 79-му році життя) помер Євгеній Іванович Чикаленко - внук Євгена Харлампійовича Чикаленка - видатного українця, одного із засновників Центральної Ради, спонсора українського національного відродження тих часів. Про це повідомив його син Сергій Чикаленко, - написав на своїй сторінці у Facebook Голова "Просвітницького центру національного відродження ім. Євгена Чикаленка", політик і громадський діяч Юрій Гнаткевич.
Прощання з Євгеном Чикаленком і його поховання відбулося сьогодні на Байковому кладовищі в Києві.

Не дочекався від ніби-то української влади, на превеликий жаль, у столиці незалежної України ні вулиці, ні пам'ятника, ні бодай меморіальної таблиці на честь свого знаменитого предка - Чикаленка Євгена Харлампійовича - засновника і першого голови Центральної Ради УНР, - пише на своїй сторінці у Facebook журналіст, громадський діяч Георгій Лук'янчук.

Якось газета "День" писала про Євгена Івановича: "Зараз в незалежній державі таких людей не помічають. Хоча саме їх і треба нагороджувати, запрошувати на прийоми, показувати на телебаченні... Євген Чикаленко-молодший, дід якого казав, що «любити треба Україну не тільки до глибини серця, а й до глибини свого гаманця», яскраве тому підтвердження. А от чи знають сучасні достойники хоча б про цю промовисту цитату видатного українського громадського і політичного діяча, мецената, без допомоги якого не так би сяяли зірки національної культури початку ХХ століття? То де ж наша національна гідність? І яка у нас еліта? Нема в Києві ні вулиці, ні дошки меморіальної на честь Євгена Чикаленка (зберігся будинок на розі вулиць Ярославiв Вал та вул. М. Лисенка, де знаходилася редакцiя газети «Рада»). Так що, Володимир Винниченко помилявся, коли писав у листі до Євгена Чикаленка: «Я вірю, що колись доведеться вибирати вулицю для пам’ятника Вам»?"

Інф.: ВН

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити