Після тривалої боротьби за повернення канонічного Герба Києва столична влада обіцяла його відновити, - Леонід Косаківський, перший Київський міський Голова
Публікую документ, наданий мені Г.Куровським — головним художником столиці в середині 90-х. Це відповідь йому на звернення до міського голови щодо підміни затвердженого сесією 18.04.1995 зображення герба Києва на інше.
Саме він головував на засіданні художньої ради містав 1995-му, де розглядалося графічне зображення герба із зображенням Архістратига Михаїла, представляв яке тодішній головний архітектор столиці Ю.Пісковський, і подане від імені цієї ради як результат колективної творчості. Воно і було відображено на тому гербі, який був підтриманий депутатами, і установлений 27.05.1995 на фасаді Київради, а прапор з ним піднятий на щоглі перед будинком мерії.
На практиці ж замість затвердженого Київрадою герба Києва з кінця 1990-х міською владою використовувався липовий герб, за який ніхто не голосував, і авторське право на який належить приватній особі Соломінському Ю.А. (свідоцтво № 17628 від 15.08.2006 р.
Довго тривала боротьба за повернення «канонічного» герба. Він знову з’явився на сайтах Київради, РДА, міських управлінь, столичної прокуратури тощо.
Відбулася дискусія на сайті Форуму Українського геральдичного товариства (Ukrainian Heraldry Society Forum), за наслідками якої, звіркою документів та відтворення зображення за затвердженим описом, у Вікіпедії розміщено саме зображення офіційного герба, а не його підробки.
Похвально, що і КМДА, яка досі використовує на своєму Інтернет-порталі псевдогерб, зобов’язується це зробити. Побачимо, як вона дотримається свого слова. Тільки навіщо тягнути і відкладати на потім те, що можна й потрібно зробити вже сьогодні.
Залишається ще кабінет міського голови, де на телекамери часто з його стін виглядає фальшивий герб (та газета Київради "Хрещатик", - Ред.) та. Ясна річ, зі смаками не сперечаються. Може комусь, в т.ч. тим, хто облаштував це приміщення, подобається саме таке зображення. Або вони просто не надали цьому значення. Проте в робочому кабінеті першої особи міста має перебувати саме офіційне зображення герба столиці, як це прописано в положенні про його використання. І міський голова повинен подавати приклад у шануванні офіційних символів Києва.

Леонід Косаківський, перший міський Голова Києва
Інф. із сторінки автора у Facebook

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити