Цього року виповнюється 158 років з дня першого публічного виконання Державного гімну України. До цієї дати сьогодні, 10 березня, на площі Ринок, перед міською Ратушею, військові та містяни заспівали гімн Укрїни. Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.
Перед виконанням військові розгорнули прапор України, розміром 12 на 17 метрів, а після — усі разом заспівали "Ще не вмерла України…".
"До виконання гімну долучились військовослужбовці та курсанти Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного, Львівського державного університету внутрішніх справ та Львівського державного університету безпеки життєдіяльності, працівники поліції, вимушено переміщені українці, депутати і працівники міської ради, представники обласної влади та громадських організацій, духовенство та всі охочі містяни й гості Львова", — йдеться у повідомленні.
Урочисте святкування з нагоди першого публічного виконання гімну України відбувається на площі Ринок кілька десятків років поспіль.
Перше публічне виконання відбулось 10 березня 1865 у Перемишлі з нагоди урочистостей до річниці смерті Тараса Шевченка.

Інф.: Суспільні новини

Коментарі