ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Головна
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









PostHeaderIcon Збірна України з футболу не змогла обіграти шотландців у фінальному матчі турніру Ліги Націй (+ВІДЕО)

   Спорт
Наші гравці докладали максимум зусиль, щоб виграти, але не склалось
Реалізація гольових моментів - "ахіллесова" п'ята нашої збірної.
Збірна України з футболу провела останній матч у цьому турнірі. Нашими візаві була команда Шотландії. Рахунок – 0:0.
Удруге поспіль українці складали іспит представникам туманного Альбіону - збірній команді Шотландії. А якщо пригадати відбірковий матч до ЧС-2022 зі збірною Вельсу, то це вже була третя зустріч з представниками Сполученого Королівства.
 

PostHeaderIcon Росія не має права володіти ядерною зброєю, – Зеленський

   Політика
Президент Володимир Зеленський вважає, що погрози Росії щодо застосування ядерної зброї доводять, що РФ не має права володіти ядерною зброєю
Вона має бути ізольованою від цивілізованого світу.
Джерело: "Українська правда" з посиланням на виступ президента на Генасамблеї ООН 27 вересня.
Пряма мова: "Погрози застосування ядерної зброї стали постійним наративом російських посадовців і пропагандистів. Це доводить, що Росія не має права володіти ядерною зброєю, оскільки не здатна гарантувати безпеку світу навіть від погроз застосування ядерної зброї".
 

PostHeaderIcon Російська армія стала зборищем смертників: що Кремль приготував для мобілізованих

   Політика
Мобілізація наблизила рф до краху
Лише кілька днів, що минули з початку оголошення часткової мобілізації в Росії, призвели до несподіваного для Кремля результату.
У країні спалахнули протести, військкомів почали розстрілювати, а військкомати – підпалювати. Самі ж потенційні кандидати для відправлення в Україну масово штурмують кордони, намагаючись уникнути вручення повісток, адже до російської армії стали "гребти" всіх – навіть інвалідів. Тим часом українські воїни мудро та спокійно готуються "перемолоти й цю орду".
Що відбувається в Росії – читайте у матеріалі OBOZREVATEL.
 

PostHeaderIcon Могилізація в Росії: на передову без їжі та підготовки (ВІДЕО)

   Політика
В літній формі, без їжі та підготовки, із засобами жіночої гігієни в аптечці для зупинки крові
І одразу - на передову. Росія відправляє на вірну смерть нову хвилю мобілізованих, яких набирає переважно з регіонів, де живуть національні меншини.
До призовників збираються додавати й тих українців, які проживають на окупованих територіях. Правозахисники говорять про етнічні чистки. Тим часом на кордоні з Грузією думають запроваджувати надзвичайний стан: багатокілометрову чергу втікачів не розрідив навіть мобільний військкомат.
 

PostHeaderIcon Воздвиження Чесного Хреста відзначають сьогодні за Юліанським календарем

   Релігія
Це свято належить до 12 великих празників Східної Церкви
Празник Воздвиження Чесного Хреста Господнього більшість Православних Церков світу святкують 14 вересня, а ті Церкви, що дотримуються Юліанського календаря, — 27 вересня (із 13-денним запізненням).
Це свято належить до 12 великих празників Східної Церкви.
В основу цього празника лягла подія віднайдення в IV ст. Хреста, на якому розп’яли Ісуса.
За переданням, що сягає IV століття, Хрест віднайшла у Єрусалимі Св.Олена, мати імператора Костянтина Великого. Датою віднайдення Хреста орієнтовно вважають 326 рік.
Початково свято Воздвиження було частиною іншого, більшого свята – посвячення храму Воскресіння Господнього, який збудував св. Костянтин Великий у 335 році на місці віднайденого гробу Господнього.
 

PostHeaderIcon Російські окупанти за добу втратили три ППО та понад 500 вояків, – Генштаб

   Політика
Російські окупаційні війська протягом доби 26 вересня втратили три ППО, по одному літаку та РСЗВ, 16 танків, а також близько 550 вояків особового складу
Джерело: Генштаб ЗСУ
Деталі: Найбільших втрат противник зазнав на Краматорському та Донецькому напрямках. Загальні бойові втрати Росії з 24.02 по 27.09 орієнтовно склали:
особового складу ‒ близько 57 750 (+550) осіб ліквідовано;
 

PostHeaderIcon У США домовилися про надання додаткової допомоги Україні на суму $12 млрд, – Reuters

   Політика
Учасники переговорів щодо законопроєкту про тимчасові витрати в Конгресі США погодилися внести близько $12 млрд до нового пакету додаткової допомоги Україні
Запит на виділення коштів надійшов від адміністрації американського лідера Джо Байдена.
Про це повідомляє Reuters із посиланням на джерело, знайоме з переговорами. На початку місяця Байден попросив Конгрес США надати Україні нову екстрену військову та економічну допомогу в розмірі $11,7 млрд.
 

PostHeaderIcon Путін, можливо, буде змушений прийняти яд, як Гітлер. Почекаємо до 30 вересня, - Піонтковський (ВІДЕО)

   Політика
Можливо, путін за кілька днів дозріє до цього, - Андрій Піонтковський, політолог (США)
30 вересня путіна у мене асоціється з 30-м квітня гітлера, коли він прийняв яд.
Путін анонсував історичне звернення до народу на 30 вересня, щоб покликати росіян на "священну війну".
Але він загнаний в кут та ізольований і серед свого оточення. А у Заходу вже готова відповідь на можливе застосування Росією ядерної зброї. У такому разі буде знищено Чорноморський флот, а також все російське угруповання в Україні. Такий прогноз висловив політолог Андрій Піонтковський, коментуючи нинішню ситуацію в рф та ядерні погрози бункерного диктатора Путіна.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні299
mod_vvisit_counterВчора4046
mod_vvisit_counterЦього тижня4345
mod_vvisit_counterМинулого тижня34646
mod_vvisit_counterЦього місяця22883
mod_vvisit_counterМинулого місяця179236
mod_vvisit_counterЗа весь час27814363