ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Головна
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









PostHeaderIcon Британський вчений закликав людську расу рятуватися через освоєння космосу

   Наука і освіта
Астрофізик Стівен Хокінг закликав людство рятуватися із Землі
Відомий учений знову озвучив думку про пошук нового, позаземного дому для людства.
Людству не вижити і тисячі років, якщо воно не знайде собі нового місця проживання - за межами "нашої тендітної планети". Так вважає знаменитий британський астрофізик Стівен Хокінг, який увійшов у десятку геніїв сучасності. 71-річний вчений закликав заради порятунку людської раси активніше освоювати космос, - інформує DT.UA.
 

PostHeaderIcon "Російськомовні Українські Націоналісти" поширили хронологію русифікації України впродовж 300 років

   Громадянське суспільство
Крім багатовікової русифікації (XVII - XX ст.) наша історія пізнала і понад 20 років Незалежності. Саме симбіоз цих двох історичних фактів і породив таке явище як "Російськомовні Українські Націоналісти" (РУН).
Природно, в часи національно визвольного руху середини ХХ-го сторіччя про таке явище як РУН не могло бути й мови. Щоб зрозуміти грунт, основу виникнення такого явища як російськомовні українські націоналісти, потрібно враховувати, що історія русифікації українського народу налічує вже більше 300 років (нерішучих або саркастично невірячих просимо ознайомитися з переліком кроків насильницької русифікації, починаючи з 1680-х років. Детальніше
 

PostHeaderIcon Одеса-мама грає в кіно роль Ростова-тата

   Культура і духовність
Одеса кримінальна вже давно оповита легендами і увічнена не лише літераторами та кінематографістами, але і в фольклорі. Нерідко у блатних пісеньках оспівувалися разом Одеса-мама й Ростов-тато – два південних торгових центри, що завжди були особливо привабливими для бродяг, босяків, кишенькових злодюжок і шулерів. Коли поліція затримувала когось із них і запитувала про батьків, відповідь була традиційною: Ростов мій тато, Одеса – мама. І хоч "мамі" кримінальних авторитетів і шпани не позичати, російська кінокомпанія "Марс Медіа" чомусь вирішила знімати саме тут фільм про ростовських нічних грабіжників повоєнної доби, яких називали "чорними кішками".
 

PostHeaderIcon Янукович легітимізував рішення "путчистів"

   Політика
Президент підписав закони, прийняті на "виїзному" засіданні Ради
Президент Віктор Янукович сьогодні підписав низку законів, ухвалених народними депутатами 4 квітня в актовій залі парламентських комітетів на вулиці Банковій у Києві.

Зокрема, на офіційному інтернет-представництві глави держави повідомляється, що Янукович підписав закон № 163-VII "Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо визначення деяких доходів бюджету", закон № 164-VII "Про внесення змін у додаток № 3 до закону України "Про державний бюджет України на 2013 рік" та закон № 181-VII "Про внесення змін до закону України" Про державний бюджет України на 2013 рік ".
 

PostHeaderIcon Кириченка примусили дати неправдиві свідчення, - заява Юлії Тимошенко

   Політика
Цю заяву лідера опозиції Юлії Тимошенко перед початком судового засідання у "справі Щербаня", де мав відбутися допит у режимі відеоконференції "свідка" ГПУ Петра Кириченка, зачитала її донька Євгенія:
 Лжесвідчення – це важкий тягар, який взяв на себе Петро Кириченко. Я заявляю, що жодного слова правди в його свідченнях немає. Але я його пробачаю, бо не кожен може протистояти тиску авторитарної машини. Його примусили дати ці неправдиві свідчення, незаконно кинувши за грати його онкохвору дружину Ізабеллу Кириченко.
 

PostHeaderIcon "Українські злі" розізлили можновладців

   Культура і духовність
Альманах короткометражок "Українські злі" зняли з прокату
Альманах короткометражок молодих українських режисерів "Українські злі" зняли з прокату на наступний день після прем'єри.
Як повідомляє один з глядачів прем'єрного показу, що відбувся 28 березня в кінотеатрі "Жовтень", продюсер збірки Денис Іванов повідомив, що цей сеанс є першим і останнім показом "Українських злих" в цьому кінотеатрі. Як повідомили в компанії Артхаус Траффік, що займалася виробництвом та дистрибуцією альманаху, його зняли з усіх анонсованих показів у всіх кінотеатрах.
 

PostHeaderIcon Україні необхідна реформа кримінально-процесуального права, - Ельмар Брок

   Право
Голова комітету із закордонних справ Європарламенту Ельмар Брок в інтерв’ю DW пояснив, чому депутати підтримали спрощення візового режиму з Україною та подовжили моніторингову місію.
Кореспондент Deutsche Welle, зокрема, поцікавився у євродепутата:
Якщо певні посадовці на кшталт Рената Кузьміна більше не зможуть їздити до ЄС, це, на Вашу думку, вирішить питання?
- Це не лише питання особисто Кузьміна. Це в цілому стосується відомства генерального прокурора. Україні необхідна реформа кримінально-процесуального права. У випадку Кузьміна саме він несе особисту відповідальність за справу Юлії Тимошенко та інші випадки вибіркового правосуддя. Наші посланці Пет Кокс і Олександр Квасневський у рамках місії Європарламенту чітко дали зрозуміти, що дотеперішня поведінка України є неприйнятною.  Детальніше
 

PostHeaderIcon Опозиція зробить другу спробу "відставити" уряд Азарова

   Політика
Яценюк повторно внесе проект постанови про недовіру уряду
Лідер фракції "Батьківщини" Арсеній Яценюк збирається ще раз подати проект постанови про недовіру уряду. Про це він заявив на брифінгу після голосування за відставку уряду 19 квітня.
Яценюк нагадав, що проти резолюції проголосував лише 91 депутат, і "це є реальна підтримка уряду на сьогоднішній день".
"Ми будемо вносити це питання знову", - сказав він, пообіцявши оголосити подробиці 18 травня. Про це повідомляє tyzhden.ua.
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні3440
mod_vvisit_counterВчора7445
mod_vvisit_counterЦього тижня35755
mod_vvisit_counterМинулого тижня32284
mod_vvisit_counterЦього місяця68039
mod_vvisit_counterМинулого місяця197665
mod_vvisit_counterЗа весь час26843908