Конституційна асамблея — шанс модернізувати країну, або Методологія демократії «без прикметників»
Право |

«Дзеркало тижня.Україна», №2, 21.01.2011
Центральною позицією конституційно-правової модернізації є формування справжнього народовладдя, подолання відчуження влади і суспільства. Хоч би як пафосно чи абстрактно це звучало, але саме ця проблема пов’язана з визнанням людини, її прав і свобод основною цінністю, з легітимністю існування владних інститутів. В Україні упродовж
20 років незалежності закладено основи державності, впроваджено демократичні інститути і процедури. Попри це, наша демократія значною мірою має нерозвинений, фасадний, а тепер — ще й імітаційний характер.
Зрештою, правовою квінтесенцією відриву влади від суспільства стала заміна політичної системи країни за рішенням суду через шість років після прийняття Конституції України у відповідній редакції. Загальновідомо, що зміни до Основного Закону вносилися у 2004 році з процедурними порушеннями Конституції. Проте, з погляду теорії і практики конституціоналізму, рішення Конституційного суду — безпрецедентне. КС, який зобов’язаний діяти в межах Конституції і не може стояти над нею, поставивши себе вище конституційного законодавця, ще більше вийшов за межі демократичної легітимності. Він дестабілізував засади конституційного ладу, підірвав основний інституційний зв’язок між народом (як джерелом влади в Україні) та парламентом, президентом України (як конституційними суб’єктами конституційного процесу в державі). Детальніше
|
Дискусії |
Олесь ГРИБ, громадський діяч
Привид бродить Україною, привид всенародного об’єднання. Двадцятий рік стукає він у двері українства, а до нього, мов до жебрака ,звертаються хто з порадою, хто з лайкою, хто з молитвою, хто з сльозою. А десь на споді душі кожен вважає себе першопричиною Привиду, і собі, взявши до рук посоха чи ковіньку, мандрує попідтинню в ролі невизнаного пророка. Як не згадати пушкінське: сім міст сперечались у визначенні батьківщини Гомера, а він у цих міст просив милостиню. Ну що ж, привітаймо, нарешті, давноочікуваного гостя. Просимо на посаду у нашу світлицю!
А це що? Що за почет і собі притисся за Гостем? Е, чекайте, добродії, ви хто такі? Поважно мовчить загал непроханих гостей, тільки один, згорда поводячи очима, тихо проказує : «У нас гроші.» А щоб ще більше налякати, додає: «Ми –Фонд!» А коли у світлиці западає німотна тиша, додає:« Патріотичний Фонд Багазіїв- Пушкарів».
Боже мій, нарешті! Та й справді, що ми без грошей? А поважний Поводир, мов вгадавши наші думки, із посмішкою чарівника додає: «Диваки».
І так нам гірко стає на душі, ми ж так старались, ішли на мітинги проти диктатури комуністичних твердолобих вождів, кричали «Слава!» і «Ганьба!», разом крушили монументи вождям, а тут раптом… А щоб ми зовсім заніміли, Поводир чи Пророк це: «Хто платить, той замовляє музику.»
СПОГАД КОЛИШНЬОГО РЕДАКТОРА «ВЕЧІРНЬОГО КИЄВА»
Публікації |

заслужений журналіст України,
для ВН
Нова його книги – спроба оглянути шлях з висоти 70 прожитих років, оцінити уроки пройдених доріг, згадати цікаві особистості, з якими доводилося стикатися: від друзів-журналістів, відомих письменників і митців до високих партійних функціонерів, міністрів і перших трьох президентів держави. Майже двісті сюжетів – від драматичних до смішних, – в’язаних дорогою до правди і справедливості, є цікавим зрізом соціально-політичної дійсності надзвичайно складного періоду становлення Незалежної України.
Пропонуємо сюжет із цієї книги.
Акція "Свободу політв'язням!"
Гаряча тема |
7 лютого в Києві, біля будівлі УМВС (вул. Володимирська, 15) відбудеться Акція "Свободу політв'язням!". Початок о 16:00.
Наша країна стає поліцейською державою, в якій будь-яке слово проти влади перетворюється на масові арешти всіх, хто любить свою країну.
Після того, як невідомі підірвали пам'ятник Сталіну в Запоріжжі, було заарештовано багато націоналістів, серед яких, крім "тризубівців", і члени партії "Свобода" і позапартійні особи. Переслідують всіх: журналістів, підприємців, юристів, блогерів, активістів різних політичних партій та організацій.
Законом України не забороняється любити свою державу і вільно жити на своїй землі, кордони якої визначені Конституцією України!
Учасники акції покажуть дійство "Україна без Сталіна".
Наші вимоги:
1. Припинити переслідування патріотів!
2. Звільнити всіх політв'язнів!
3. Відправити у відставку міністра МВС Могільова!
Не будь байдужим! Наступним можеш бути ти!
Контактна інформація:
(099) 369-50-76 Смірнова Юля,
(050) 740-17-15 Коханівська Катря
Ел.адреса:
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
,
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду
Пам'яті Великого Українця
Прощай, Друже!
26 січня після важкої хвороби на 67-му році життя помер відомий громадський діяч і етнопсихолог, один із засновників Товариства української мови ім. Тараса Шевченка, провідний дослідник традиційної культури як форми буття української нації Володимир Куєвда.
Народився він 22 листопада 1944 р. в с. Засупоївка Яготинського району Київської області в родині Терентія Івановича та Євгенії Михайлівни Куєвд…
Останні сім років очолював лабораторію історії психології Інституту психології ім. Григорія Костюка Академії педагогічних наук України. Володимир Куєвда – кандидат психологічних наук, автор численних праць, присвячених проблемам формування світоглядно-ціннісних орієнтацій, історичної пам’яті та етнонаціональної свідомості. Науковим підсумком його життя стала монографія “Міфологічні джерела української етнокультурної моделі: психологічний аспект”.
Володимир Куєвда прагнув ввести до наукового обігу та в суспільну свідомість поняття “історична пам’ять”, вважав, що це допоможе відновити зв’язок сучасної людини з багатим історичним досвідом українського народу, і, критично проаналізувавши його, використати надбання в життєвій самореалізації, щоб міцніла наша держава.
ІСТОРИЧНИЙ ПОДВИГ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ та ОКРАДЕНА НАЦІЯ
Історія |

Текст Доповіді у Палаці Ветеранів 21 січня 2011 р, присвяченої 93-й річниці проголошення Незалежності України IV-м Універсалом Центральної Ради УНР
Україна наступного року святкуватиме 20-річчя своєї незалежності / з газетних повідомлень/. Але автори IV-го Універсалу та всі борці за незалежність України у національно-визвольній війні українського народу проти московського, польського, німецького та румунського окупантів дуже здивувались би, почувши, що замість 94-ї річниці святкується лише… двадцятиріччя. Невже хтось скасував IV-й Універсал?
Заява з нагоди 93-ї річниці проголошення Незалежності Української Держави
Заяви |
22 січня 1918 року Центральна Рада Української Народної Республіки вперше в новітній історії відновила державну незалежність, яка з часів найдавнішої Княжої Держави Володимира Великого неодноразово втрачалась і відроджувалась. Саме від проголошення IV-го Універсалу Центральної Ради починається новітня історія України, суверенність якої на той час визнали 42 держави світу, де були відкриті дипломатичні представництва УНР.
Після того, як комуно-більшовики здійснили окупацію і задушили Українську Народну Республіку, боротьбу за відродження незалежності продовжив за межами України Державний Центр УНР, який протягом 72 років безперервно і легітимно підтримував на міжнародному рівні атрибути УНР.
24 серпня 1991 року державна самостійність України була відновлена. Через рік після цього Державний Центр УНР в екзилі на чолі з останнім Президентом УНР Миколою Плав’юком урочисто склав свої повноваження, передавши їх керівникам України разом з атрибутами УНР.
У спеціальній Заяві Державного Центру УНР з цього приводу від 22 серпня 1992 року сказано, що “проголошена 24 серпня і утверджена 1 грудня 1991 року народом України Українська Держава продовжує державно-національні традиції УНР і є правонаступницею Української Народної Республіки”. Ця знакова подія засвідчила перед усім світом неперервність нашої державницької традиції.
Тимошенко: у 2010-ому в офшори вивели суму, рівну річному доходу держбюджету
Політика |
Інф. УНІАН
Лідер партії «Батьківщина», екс-прем’єр-міністр Юлія ТИМОШЕНКО планує звернутися до Генеральної прокуратури з вимогою розслідувати факти необґрунтованого випуску грошових коштів, а також незаконного виведення фінансових ресурсів з України в офшорні зони. Як передає кореспондент УНІАН, про це Ю.ТИМОШЕНКО повідомила сьогодні журналістам перед черговим відвідуванням Генпрокуратури. «Перше, що я зроблю, я напишу в Генеральну прокуратуру заяву про злочин, це те, що передбачено законом, і ми викладемо всі ці цифри і емісії, і виведення грошей в офшорні зони, тому що це є відкритим прилюдним злочином, який робиться на чолі з Президентом України Віктором ЯНУКОВИЧЕМ», - заявила Ю.ТИМОШЕНКО. Детальніше