
1919 року Україна входила в першу десятку країн світу за кількістю населення. Минуло майже сто років, ми вже – тридцяті. Лише перша половина ХХ століття через голодомори, депортації, війни та репресії спричинила до винищення майже 20 мільйонів українців.
Здавалося б, зі здобуттям власної незалежності Україна повинна була повернути своєму народові почуття впевненості і захищеності, можливість комфортно народжувати й гідно жити. 1993 року ми досягли найвищого показника за кількістю населення – 52,2 млн. осіб. Тепер, через 20 років, нас залишилося 45,5 млн.