ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Головна
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









PostHeaderIcon Новий потужний землетрус сколихнув Японію

   Гаряча тема
В Японії трапився землетрус магнітудою 6,2.
Як повідомляють сейсмологи, загрози формування цунамі немає.
Епіцентр підземних поштовхів був на території префектури Тотігі.
Землетрус, що тривав близько 30 секунд, відчули і жителі Токіо.

Інф.: 24tv.ua
 

PostHeaderIcon 25 лютого, 95 років тому, затверджено Герб УНР - Тризуб

   Історія
У листопаді 1917 р. при Центральній Раді було створено геральдично–прапорну комісію на чолі з Дмитром Антоновичем. 25 лютого 1918 року затверджено Герб УНР - Тризуб, за проектом Василя Кричевського на основі Герба Володимира Великого. 22 березня того ж року Центральна Рада ухвалила відповідний закон. Цим засвідчений не лише високо-фаховий підхід до питань геральдики, а й величезна повага до наших пращурів і неперервність нашої тисячолітньої державницької традиції.
Голова Центральної Ради Михайло Грушевський завжди наголошував на відновленні української державності у 1918 році, а не її започаткуванні. Обговорюючи питання національного герба, Грушевський писав:
 

PostHeaderIcon У Київському храмі святителя Михаїла перебувають мощі великомучениці Єлизавети

   Релігія
altУ головний лікарняний храм на честь святителя Михаїла, першого митрополита київського (вул. Шовковична, 39/1) привезена частка десниці святої великомучениці Єлизавети Федорівни. Святиня прибула з російського міста Алапаєвська. За словами настоятеля храму протоієрея Романа Барановського приїзд святині у Свято-Михайлівський храм не випадковість. Мощі привезені, в першу чергу, на честь сестринства великомучениці Єлизавети Федорівни. Саме в особі київських сестер милосердя при храмі святителя Михаїла відчувається дух і традиція, закладена великою княгинею у Марфо-Маріїнській обителі.
Терміни перебування святині в храмі святителя Михаїла: з 7 лютого по 7 квітня.
 

PostHeaderIcon За якими схемами "Сім'я" розкрадає військове майно

   Політика
Напередодні прес-служба корпорації "МАКО" старшого сина президента Олександра Януковича оголосила, що міжнародні аудитори оцінили активи цього молодого бізнесмена у 1,7 мільярда гривень.
Про те, яким чином кувалися статки президентської родини, написаний не один десяток розслідувань. Після перемоги на президентських виборах "вічного чиновника" Віктора Януковича, який жодного дня не займався бізнесом, справа його сина росте шаленими темпами, а про ненажерливість "Сім'ї" складають легенди.
"Сім'я" бере все - починаючи від державного майна, закінчуючи призначенням свого уряду та встановленням контролю над ключовими секторами. Детальніше...
 

PostHeaderIcon Український художник - у колі відомих європейських експресіоністів (ВІДЕО)

   Культура і духовність
Михайло Демцю - кольоровий та фактурний художник
Художник Михайло Демцю на своїх полотнах відкриває знайомий, але небачений дотепер світ. Не шкодуючи фарби, мовою м’яких ліній та напівприхованих образів він створює власну казку.
Сьогодні ім’я Михайла Демцю – широковідоме серед європейських експресіоністів. Художник далі сміливо поєднує традиції та колорит закарпатської школи із сучасним мистецтвом. У своїх роботах автор поспішає жити, а у пластиці кольору, створеній ритмом барвистих мазків, шукає своїх муз.  Детальніше+ВІДЕО
 

PostHeaderIcon Танець Мішель Обами "зірвав" Інтернет (ВІДЕО)

   Гаряча тема
Танець, який перша леді США Мішель Обама виконала на шоу Late Night with Jimmy Fallon, став хітом YouTube.
Відео Evolution of Mom Dancing ("Еволюція танцю мами") був опублікований в Мережі в п'ятницю, 22 лютого.
На відео Мішель Обама і переодягнений жінкою комік Джиммі Феллон показують кілька танцювальних рухів, серед яких Go Shopping, Get Groceries ("Йди по магазинах, купи продукти"), Sprinkler ("Пульверизатор"), Pulp Fiction ("Кримінальне чтиво") та інші.
Номер був виконаний на підтримку кампанії Мішель Обами Let's Move ("Давайте рухатися"), яка пропагує здоровий спосіб життя, правильне харчування і фізичні навантаження. Мета кампанії - боротьба з ожирінням у американських школярів. У зв'язку з цим Мішель Обама закликає батьків бути прикладом для дітей і самим вести рухливий спосіб життя. Детальніше+ВІДЕО
 

PostHeaderIcon Мені шкода Ющенка, який так і не вийшов з ями неслави, - Михайло Сидоржевський

   Політика
Він грає так, як уміє
У "Нашій Україні" анонсували дві дати з'їзду.
З’їзд партії під керівництвом Віктора Ющенка планується на 18 травня.
У свою чергу, прес-служба партії, яка представляє частину цієї політичної сили, що підтримує голову Політради НУ Сергія Бондарчука, розповсюдила інформацію, що з’їзд політичної партії "Наша Україна" призначено на 2 березня.
Така-от гірка реальність нашого часу. Партія, котра всього кілька років тому фактично презентувала владу в країні, сьогодні справляє жалюгідне враження.
 

PostHeaderIcon Микола Сингаївський пішов із життя, залишивши нам "Чорнобривці" (ВІДЕО)

   Гаряча тема
Письменник помер на 77-му році життя після тривалої хвороби. Пісні "Чорнобривці", "Безсмертник", "Сонце в долонях", "Розляглося наше поле" принесли Сингаївському справжнє визнання. Микола Сингаївський написав більше сорока книг, половина з них - для дітей.
"Чорнобривці" - популярна українська пісня на слова Миколи Сингаївського (музика Володимира Верменича). Першим виконавцем пісні у 1960 році став Костянтин Огнєвий
Відеоісторію створення пісні "Чорнобривці" можна переглянути тут.
Фото: uaestrada.org
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2965
mod_vvisit_counterВчора3452
mod_vvisit_counterЦього тижня14103
mod_vvisit_counterМинулого тижня26314
mod_vvisit_counterЦього місяця113813
mod_vvisit_counterМинулого місяця167016
mod_vvisit_counterЗа весь час24136495