Громадські організації не виконують своєї ролі в суспільстві
Громадянське суспільство |

Станом на 31 жовтня 2012 року офіційний сайт Міністерства юстиції України подає в єдиному реєстрі громадських формувань 3541 громадську організацію. Що сьогодні відбувається в кулуарах подібних установ, спеціально для “Волі народу” дізнавалася Альона Скиба.
Діяльність громадських організацій люди, як правило, не сприймають серйозно, а то й взагалі не можуть пригадати назви жодної з них. У кращому випадку називають розкручені Фонд Віктора Пінчука та Фонд Олени Франчук “Антиснід”, не визнаючи їхнього впливу на формування громадянського суспільства. Після “амнезії” владних авторитетів на обіцянки, дані народові, дехто в громадські організації взагалі не вірить. А дехто обурюється і відмовляється розмовляти на цю тему.
Детальніше... Коментарі (1)
|
Політика |

— Який саме механізм потрібно активувати українцям, щоб усе запрацювало?
— Рецепт дуже простий: потрібно створити, умови, коли люди не відчували би безкарності. Потрібна тотальна війна з корупцією, особливо в державних установах. Якщо немає корупції, то вважайте, що 90% справи вже вирішено, а після цього вже починається рутинна робота. Щоб зламати хребет старій системи, потрібно починати з двох місяців. Один місяць я дав би прокуратурі на перевірку конкретних даних (у тому числі статті, передачі зі ЗМІ), протягом другого місяця — тотальні арешти корумпованих чиновників (у тому числі й правоохоронців) за п’ять останніх років. Реформи не можна розтягувати надовго. Швидка чистка прокуратури теж входить у ці два місяці. Уявляєте, як українці прокидатимуться?! Детальніше
Мова - один із найголовніших державних символів,- Василь Маляренко
Політика |

За наругу над офіційними державними символами — гербом, прапором, гімном — українське законодавство передбачає досить суворе покарання, а знущання з мови, не менш символічної величини, залишається безкарним. "Чому?" — запитує у статті "Про мову, троянди та білих орлів, або Дещо про забутий символ держави" (Голос України, 29.09.2012 р.) Василь МАЛЯРЕНКО, ректор Національної школи суддів, Голова Верховного Суду України в 2002—2006 роках, і пропонує зарахувати українську мову до числа національних символів, визначених у статті 20 Конституції України.
Україні необхідна кооперація з НАТО для зменшення претензій з боку Москви
Політика |

"Північно-Атлантичний Альянс занепокоєний ходом політичних процесів в Україні. Особливо нас непокоїть наявність політичних в’язнів". Про це заявив директор Офісу зв’язку НАТО в Україні Марчін Кожел під час організованої Інститутом Європейського Поступу інтерактивної конференції "Зміцнення безпеки через співробітництво", присвячену питанню співпраці між Україною та НАТО в ситуації позаблокового статусу нашої країни.
Україна відзначила 100-річчя з дня народження геніального поета Андрія Малишка
Культура і духовність |

Свято пройшло в стінах Колонної зали Національної філармонії України.
Цього вечора гості свята отримали нагоду вкотре почути нетлінні пісні на слова Малишка, які вже давно перейшли в статус "народних".
“Ми повинні відзначати такі урочисті дати на державному рівні. І не тільки святкувати ювілеї, а й зберігати все, що пов'язано з відомими співвітчизниками”, – наголосив у своєму вітальному слові Микола Томенко.
Колишній посол США поставив під сумнів увесь виборчий процес в Україні
Вибори |

Свою оцінку виборам дають різноманітні експерти. Зокрема, журнал "Український тиждень" опублікував інтерв`ю із закордонним експертом, колишнім послом Сполучених Штатів Стівеном Пайфером, який зазначив: "Влада використовувала адмінресурс упродовж кампанії, кандидати не мали рівного доступу до ЗМІ. Є питання щодо прозорості роботи Центральної виборчої комісії. Та й зрозуміло, що можна сказати про вибори в країні, де два лідери опозиції - Юлія Тимошенко і Юрій Луценко знаходяться за гратами. Весь електоральний процес був сумнівний, особливо, якщо порівнювати із президентськими 2010 року та парламентськими 2007". Інф.: TVI.UA
Доля Верховної Ради залежить не тільки від політиків, а й від українських громадян, - Сергій Грабовський
Політика |

Та за будь-яких обставин доля нової Верховної Ради залежить не тільки від політиків, а й від мас українських громадян. Вона залежить від постійного тиску з боку громадянського суспільства, його структур – від правозахисних до природоохоронних організацій, – і від активності та відповідальності журналістської спільноти, і від позиції середнього та малого бізнесу. Адже головна проблема не в тому, щоб "хороші" нардепи витіснили "поганих", а в тому, щоб докорінно змінити сутність діяльності Верховної Ради. Про це - у статті С. Грабовського на Радіо Свобода.
Він згорів заради України
Гаряча тема |

Василь Макух – людина, яка згоріла за Україну
Богдан Красавцев, Олена Ремовська, для Радіо Свобода
Він так само виступив проти агресивного введення військ Варшавського договору у Чехословаччину. У Радянському Союзі про Макуха багато не говорили: його вчинок став несподіванкою для КДБ, й у відомстві надалі робили усе можливе, щоб такі публічні і шокуючі акти висловлювання протесту у країні не повторилися. Через майже півстоліття після самоспалення у Василя Макуха немає навіть меморіальної дошки, на якій вшановувався б його вчинок.