Центральна виборча комісія зареєструвала нових депутатів
На засіданні у вівторок ЦВК зареєструвала народними депутатами Сергія Тігіпка за списком Партії регіонів (№ 3) і самовисуванця Петра Порошенка (округ № 12).
Таким чином, залишаються незареєстрованими ще 2 депутати із 445 обраних: визнані обраними за списком Партії регіонів на засіданні 3 грудня Іван Попеску (№ 73) та Іштван Гайдош (№ 74) замість Ірини Акімової і Андрія Клюєва, які відмовились від депутатських мандатів.


Наступне засідання ЦВК щодо реєстрації народних депутатів заплановане на четвер, 6 грудня. Як повідомлялося, в понеділок Азаров звернувся до глави держави з заявою про відставку у зв'язку з обранням народним депутатом України. Оскільки, відповідно до ст. 115 Конституції відставка прем'єра має наслідком відставку всього складу Кабміну, президент Віктор Янукович прийняв також відставку українського уряду. У той же час глава держави, керуючись нормою частини 5 статті 115 Конституції, доручив Кабміну продовжувати виконувати свої повноваження до початку роботи нового уряду.

Парламентські вибори в Україні пройшли 28 жовтня по змішаній системі: по 225 народних депутатів обиралися за партійними списками і мажоритарними округами. За партійними списками до парламенту обрано 225 народних депутатів, у тому числі Партія регіонів отримала 72 депутатських мандата, ВО "Батьківщина" - 62, партія "УДАР" - 34, Комуністична партія України - 32, ВО "Свобода" - 25. В цілому в одномандатних округах обрано 220 депутатів, з них від Партії регіонів - 113, ВО "Батьківщина" - 39, ВО "Свобода" - 12, партії "УДАР" - 6, партії "Єдиний центр" - 3, Народної партії - 2 , по одному - від партії "Союз" і Радикальної партії Олега Ляшка, а також 43 самовисуванці.

Таким чином, в цілому за партійними списками та в одномандатних округах у парламент обрані 445 народних депутатів, з них від Партії регіонів - 185, ВО "Батьківщина" - 101, партії УДАР Віталія Кличка - 40, ВО "Свобода" - 37, КПУ- 32, партії "Єдиний центр" - 3, Народної партії - 2, партії "Союз" - 1, Радикальної партії Олега Ляшка - 1, а також 43 самовисуванці.

У п'яти одномандатних округах ЦВК визнав неможливим встановити результати виборів, а Верховна Рада рекомендувала ЦВК призначити повторні вибори в цих округах. Йдеться про округах № № 94 (Обухів, Київська область), 132 (Первомайськ, Миколаївська область), 194 і 197 (Черкаська область), 225 (Київ, Шевченківський район).


Інф.: gazeta.ua      Фото: obozrevatel.com

Коментарі