Зонди-близнюки під назвою "Ебб" (Ebb, "приплив") і "Флоу" (Flow, "відлив"), які призначалися для створення точної карти гравітаційного поля Місяця, були навмисно розбиті у ніч на вівторок об поверхню природного супутника Землі.
Північноамериканське космічне агентство завершило місію з дослідження гравітації Місяця (GRAIL)
Про успішне завершення фінального етапу місії, в рамках якого відпрацювали космічні апарати "Ебб" і "Флоу", що врізалися в поверхню Місяця, оголосили фахівці Лабораторії реактивного руху NASA у Пасадені, штат Каліфорнія. "Ебб" і "Фло"», як і було заплановано, врізалися у поверхню супутника Землі 17 грудня близько 17:30 за східним часом США (близько 3:30 18 грудня за київським часом) в районі кратера Голдшмідт.

Перед падінням "Ебб" і "Флоу" востаннє ввімкнули свої двигуни, щоб використати залишки палива. Швидкість зондів у момент падіння становила близько 1,7 кілометра на секунду, апарати врізалися в поверхню з проміжком у 20 секунд.

Як стало відомо, місця падіння "Ебба" і "Флоу" присвоєно ім'я астронавта Салі Райд — першої американки, що здійснила політ у космос. Райд, що померла у липні 2012 року, брала участь у роботі над проектом GRAIL.

Інф.: DT.UA,  фото: ria.ru

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити