23 серпня 2004 року Указом Президента України було встановлено щорічне державне свято для вшанування  Державного Прапора – одного з трьох офіційних державних символів, що символізують суверенітет держави. Державний Прапор України – стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольору із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.
До цього День прапора святкувався тільки в Києві на муніципальному рівні.

24 липня 1990 року, на флагшток перед будівлею Київської мерії був піднятий синьо-жовтий прапор, освячений у Софіївському соборі владикою Володимиром і настоятелем храму Бориса і Гліба Української автокефальної церкви отцем Юрієм. 

Значення синього (блакитного) та жовтого кольорів на прапорі традиційно трактують як поєднання чистого, мирного безхмарного неба, що простягнулося над жовтим кольором хлібного лану – символу мирної праці і достатку. Хоча на прапорі Української Народної Республіки (див. малюнок), яка була першою в новітній історії незалежною Українською Державою, жовта барва розташовавана зверху. Вона символізує сонячне сяйво. Порядок кольорів на прапорі було змінено Гетьманом Павлом Скоропадським після державного перевороту 29 квітня 1918 р. 

Державний Прапор України затверджено Постановою Верховної Ради України від 28 січня 1992 р.

Офіційні документи:

Конституція України
(прийнята 28 червня 1996 р.)

Стаття 20.
Державними символами України є Державний прапор України, Державний Герб України і Державний Гімн України.

Державний Прапор України - стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів.

Опис державних символів України та порядок їх використання встановлюються законом, що приймається не менш як двома третинами від конституційного складу Верховної Ради України.


П О С Т А Н О В А ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ Про Державний прапор України

(Відомості Верховної Ради (ВВР), 1992, N 19, ст.257)

Верховна Рада України п о с т а н о в л я є:

Затвердити Державним прапором України національний прапор, що являє собою прямокутне полотнище, яке складається з двох рівних за шириною горизонтально розташованих смуг: верхньої - синього кольору, нижньої - жовтого кольору, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3.

Голова Верховної Ради України І.ПЛЮЩ

м. Київ, 28 січня 1992 року
N 2067-XII


УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

Про День Державного Прапора України

На вшанування багатовікової історії українського державотворення, державної символіки незалежної України та з метою виховання поваги громадян до державних символів України

п о с т а н о в л я ю :

1. Установити в Україні День Державного Прапора України, який відзначати щорічно 23 серпня.

2. Кабінету Міністрів України, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям забезпечити здійснення комплексу заходів щодо святкування Дня Державного Прапора України.

Президент України Л. КУЧМА
м. Київ, 23 серпня 2004 року
N 987/2004

 

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити