Від суботи 20 жовтня кияни зможуть прикластися до частинки голови Пантелеймона Цілителя - одного з найбільш шанованих святих у православному світі
Частинку голови Пантелеймона доставили до Києва з Афонського монастиря 20 жовтня. Святиню урочисто зустріли в Києво-Печерській лаврі і хресним ходом перенесли до храму Святителя Михаїла. Мощі пробудуть у столиці до 5 листопада, прикластися до них зможе будь-хто.
Розмови про прибуття святині до Києва ходили ще з початку року. Приводом для їх ввезення в Україну стало відкриття подвір'я Афонського Свято-Пантелеймонівського монастиря у Свято-Михайлівській церкві - головному лікарняному храмі Києва при Олександрівській лікарні на Печерську (вул. Шовковична, 39/1). Афонський монастир, який був на цьому місці, знищено у 1923 р.).
 
Кажуть, приклавшись до частинки мощей, людина зцілюється навіть від важких хвороб. І таких випадків, за словами церковних службовців, тисячі у всьому світі. Про один з останніх, який стався в храмі на території Лаври, розповіли співробітники Києво-Печерського заповідника:
 
- У той час у церкві була виставлена ікона Пантелеймона. Якось увечері, коли прихожан було вже небагато, до нас зайшов інвалід на милицях. Ми його знали - він часто бував у храмах Лаври, заходить і зараз. У той день він особливо довго і самозабутньо молився, стоячи на колінах перед іконою. Минула година, інший. На вулиці вже сутеніло. І раптом цей чоловік ... встав на ноги і пішов! Ми йому кричимо: "Сергій, милиці забув!" Він повернувся і, сам нічого не розуміючи, мовчки забрав милиці, і пішов.   

За інф.: kp.ua
 

Коментарі