ВОЛЯ НАРОДУ: громадсько-політичний портал - Гаряча тема
Воля народу: громадсько-політичний портал




 
 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
 
 

волог.:

тиск:

вітер:

 
Календар
У 2022-му відзначаємо такі знаменні дати:
12 січня - 115 років з дня народження Сергія Корольова, першого головного конструктора ракетно-космічних систем (1907-1966)
17 лютого - 130-річчя з дня народження Йосифа Сліпого, глави УГКЦ (1892-1984)
18 лютого - 70-річчя з дня народження Джеймса Мейса, дослідника Голодомору в Україні (1952-2004)
22 серпня - 30-річчя передачі повноважень від УНР сучасній Україні

30 листопада - 20 років з дня створення Демократичного об'єднання "Українська Національна Рада" (УНРада)
3 грудня - 300-річчя Григорія Сковороди,  українського філософа (1722-1794)
24 грудня - 85-річчя В'ячеслава Чорновола (1937-1999)









Гаряча тема

11 млн. га земель зосереджено в руках лише 200 надзаможних осіб

altЕксперти закликають впроваджувати ринок землі лише після інвентаризації
18 квітня в Центрі національного відбувся круглий стіл, присвячений проблематиці захисту прав українців - власників земельних паїв в процесі впровадження ринку землі.
Попри існування мораторію на продаж сільськогосподарських земель, не селяни в більшості володіють нею: «Склалася ситуація, що 11 млн.га зосереджено в руках всього лише 200 надзаможних осіб», - наводить статистику Борис Кушнірук.
 

Лук'янівське СІЗО як дзеркало СИСТЕМИ (що за кадром фільму "Тюрма №1")

Про що не сказано у фільмі  «Тюрма №1»
"На початку квітня в програмі «Знак оклику» каналу ТВі вийшов фільм Костянтина Усова «СІЗО № 13. Тюрма № 1». У фільмі тривалістю понад 40 хвилин відображено результати роботи команди журналістів за понад півроку. Я був одним із тих, до кого також звертався пан Усов. На жаль, на той час я не мав можливості проводити відеозйомку. Якби така можливість була, я б це, безумовно, робив, хай би мені загрожував карцер"...
""Тиждень" подає коментарі учасника "податкового майдану" Сергія Коcтакова до фільму Костянтина Усова.
 

Вперше оприлюднені фото нечувано розкішних інтер’єрів резиденції Януковича «Межигір’я»

Резиденція "Межигір'я" уже відклалася у суспільній свідомості як символ корупції президентського масштабу.
Сьогодні "Українська правда" вперше публікує (автор Сергій Лещенко) фотографії внутрішнього оздоблення одного з об'єктів у "Межигір'ї". Це - не декорації, а справжнє місце дозвілля президента.
Читачам пропонується оцінити розмах за допомогою ілюстрацій, зроблених у іншому, значно меншому за масштабами приміщенні. Оприлюднені фотографії так званого "палацу на воді" –дебаркадеру «Галеон»  у нижній частині "Межигір'я", на березі Київського моря.
За інформацією джерел Української правди, спорудження цього дива несмаку та кітчу коштувало 75 мільйонів гривень.  Детальніше
    Детальніше 
 

Чинну систему влади не можна вдосконалити, її необхідно демонтувати, - Мирослав Маринович

Інф. Волі народу
У четвер, 5 квітня, в Українському домі в Києві розпочав свою роботу Національний круглий стіл «Місія інтелігенції та вільних людей України», де обговорювали світові виклики і головні проблеми України в гуманітарній, економічній та суспільно-політичній сферах.

«Національний круглий стіл під гаслом «Вільна людина у вільній країні» стане новим інститутом, що започаткує демократичний процес вираження суверенної волі народу України через свідому комунікацію і співпрацю вільних людей», - переконані ініціатори його скликання, учасники групи «Перше грудня».

 

Мораль і Медведчук - речі несумісні

Вахтанг КІПІАНІ, журналіст, історик, головний редактор сайту "Історична Правда"
 
Чи вбивав адвокат Медведчук поета Стуса?


У кожного є своя відповідальність перед Богом і сумлінням за зроблене на цьому світі. У Віктора Медведчука (який зібрався повернутися в публічну політику - ред.) – так само.
Керівник Союзу адвокатів України, заслужений юрист України навряд чи потребує мого захисту, але...    Детальніше 
 

Україна відзначає 100-річчя свого Прометея - Олекси Гірника

altВіктор ТУПІЛКО, фундатор музею "Смолоскип" (м. Донецьк)

Олекса Гірник. Протест ціною життя: спалився за Україну 
В ніч на 21 січня 1978 року, в день Злуки, Олекса піднявся на Чернечу гору в Каневі. З собою мав дві каністри з бензином і запальничку.
Був мороз – 15 градусів, багато снігу. Охорона музею Тараса Шевченка сховалася в теплі, та й Олекса розрахував свої дії так, щоб йому ніхто не заважав – тому вибрав нічний час.
Чотири рази обійшов (залишилися сліди в снігу) навколо могили Тараса Шевченка. Спустився до схилу гори, звідкіля видно Дніпро. Розкидав близько тисячі заздалегідь виготовлених власноруч листівок.
Підійшов до самого краю гори. Облив себе бензином. Дістав ножа і запальничку. Натиснув на гачок запальнички – все тіло палахнуло факелом.   Детальніше
 

Янукович у Сеулі отримав від Обами дружній нейтралітет

Підсумки саміту в Сеулі: Обама подарував Україні мільйон на вибори, а наша влада попросила автозавод 
Сьогодні
увечері український президент покине Сеул. Їде Янукович в хорошому настрої, адже перебування в цьому місті відродило надії на те, що геополітичні плани українського керівництва таки здійсняться. Надію на це подарували зустрічі з президентом США Бараком Обамою та лідерами Євросоюзу, повідомляє газета "Сегодня"          Детальніше
 

Відійшов у вічність останній Президент УНР в екзилі Микола Плав'юк

10 березня відійшов у засвіти голова Проводу Українських Націоналістів, видатний політичний діяч Микола Плав'юк.
Народився 5 червня 1925 р. у с. Русові на Галичині (нині - Івано-Франківська обл.). Вчився у Снятинській школі, де розпочав свою громадсько-політичну діяльність, увійшовши до юнацтва, а згодом до членства ОУН.
Під час Другої світової війни брав участь у підпільній роботу, перебував у складі 2-ї Української дивізії УНА, 1946 року закінчив середню школу в таборі переміщених осіб, Мюнхенський університет (1949). Член Центрального союзу українських студентів (ЦЕСУС),  "Пласту" та ін.
 

Тарас Шевченко зберіг для нас вигляд унікальної пам'ятки Межигір'я

altCьогодні виповнюється 198-ма річниця з дня народження відомого генія України – Тараса Шевченка – поета, письменника, художника, громадського діяча, філософа, політика, фольклориста, етнографа, історика.

 Замість Межигірського Спаса, який малював Шевченко, будуть теплиці для Януковича?
Мова йде про рисунок Т. Шевченка «Києво-Межигірський монастир», виконаний художником в околицях колишнього села Міжгір’я Київського повіту Київської губернії (нині мальовнича місцевість Києво-Святошинського району Київської області), що знаходиться приблизно за 20 км на північ від Києва, поблизу міста Вишгорода, на березі Дніпра.
 

Вибори президента Росії: всі біжать, а один їде на лімузині з мигалками

altОлександр МИХЕЛЬСОН, "Тиждень"

Президентські вибори в РФ : «каруселі», «печиво» і сльози Путіна
 Результати досить передбачувані. За попередніми даними, російський прем’єр набрав майже 64 % голосів, таким чином вигравши президентські вибори в першому турі. Водночас є низка нюансів, котрі змушують згадати про те, що життя існує й після виборів – і якраз воно часто буває непередбачуваним
Бомба для контролерів
Відомий російський сатирик Віктор Шендерович ще про перші «вибори Путіна» дванадцять років тому писав, що вони схожі на марафонський забіг, де всі біжать, а один їде на лімузині з мигалками.  Детальніше  
 

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1460
mod_vvisit_counterВчора5118
mod_vvisit_counterЦього тижня19181
mod_vvisit_counterМинулого тижня27193
mod_vvisit_counterЦього місяця72175
mod_vvisit_counterМинулого місяця131207
mod_vvisit_counterЗа весь час24225893