Сенат США в четвер одноголосно прийняв проект резолюції від сенатора Джеймса Інхофа (James Inhofe) у співавторстві з представником більшості в Сенаті США сенатором Діком Дурбіном із закликом звільнити з ув'язнення колишнього прем'єр-міністра України Юлію Тимошенко, - повідомляє ubr.ua. "Сенат США засуджує дії адміністрації президента Віктора Януковича, спрямовані на політично мотивований висновок колишнього прем'єр-міністра Юлії Тимошенко", - сказано в тексті резолюції, оприлюдненій на персональному сайті Інхофа в середу ввечері.

Згідно з резолюцією, сенат США закликає адміністрацію Януковича негайно звільнити Тимошенко та інших політичних в'язнів, а також просить Державний департамент США та Організацію з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) "надавати об'єднаний багатосторонній дипломатичний тиск на президента Януковича, щоб звільнити Тимошенко".

Також сенат закликає Держдеп США видати заборону на видачу віз тим, "хто відповідальний за ув’язнення Тимошенко і погане поводження з нею".
"Ця резолюція рішуче й очевидно звернена до уряду України: вибіркового судового переслідування політичних опонентів немає місця в демократичному суспільстві. Екс-прем'єр Тимошенко повинна бути негайно звільнена", - сказав Дурбін.

"Резолюція є доповненням до міжнародного аналізу і протестів з приводу порушень, які зараз відбуваються в Україні, підтверджуючи при цьому міцну підтримку Сенатом Тимошенко і політичних в'язнів у всьому світі", - наголошується в документі.


Інф.: ubr.ua 

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити