Один член екіпажу українських ВМС поранений
Ситуація в Азовському морі: головне.
Зранку 25 листопада прикордонний корабель РФ протаранив буксир українського військового флоту.
В Азовському морі у неділю, 25 листопада, зранку російський прикордонний корабель протаранив буксир Військово-морських сил (ВМС) України, а в післяобідню пору у Міністерстві оборони України вже повідомили про виявлені ударні вертольоти російської армії. РБК-Україна повідомляє головні події щодо ситуації в Азовському морі.

Хронологія

3:58 - малий броньований артилерійський катер ВМС України "Бердянськ" зв’язався з береговим постом Федеральної служби безпеки Росії та морськими портами Керч та Кавказ і повідомив, що збирається пройти Керченською протокою, прямуючи до Маріуполя. За даними Міноборони України, інформація була отримана, але відповіді не надано.

4:07 - зафіксовано переговори диспетчера порту Керч "БЕРЕГ-23" з кораблем російського Чорноморського флоту "Суздалець". Було передано інформацію, що виявлено українські військові кораблі. Проте, за інформацією Міноборони, диспетчери портів Керч та Кавказ контактували лише з російським флотом, а на виклики кораблів українських ВМС не відповідали.

9:39 - Міноборони України повідомило про агресивні дії з боку російського флоту. Зокрема, під час переходу Керченською протокою агресивні дії здійснили прикордонні кораблі РФ типу "Соболь", "Дон", катери типу "Мангуст" та "Суздалець". Саме прикордонний корабель "Дон" протаранив український  рейдовий буксиру. У результаті було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик.

13:12 - Міноборони України повідомило про, те, що зафіксували, як два ударних вертольоти російської армії Ка-52 зайшли на бойовий курс із захватом на супроводження бортовими системами управління зброєю катерів ВМС України.

13:50 - Керченською протокою вільно пройшов морський тральщик РФ (корабель, який використовують для пошуку мін) "Адмірал Захарін". Також пропустили два прикордонних катери типу "Раптор".

17:15 - Прохід для українських суден досі заблокований. За словами командувача ВСМ України Ігоря Воронченка, катери українського флоту, які в даний час знаходяться біля Керченської протоки, готові до можливої висадки десанту РФ.

19.00 - російські кораблі і катери почали переслідування корабельної групи ВМС ЗС України і в ультимативній формі вимагають зупинитися під загрозою застосування зброї.

20:33 - Росія атакувала українські кораблі в Керченській протоці, в результаті чого поранений один член екіпажу ВМС України. Пошкоджено малий броньований артилерійський катер "Бердянськ". Катер втратив хід.

Реакція України

У Міністерстві закордонних справ України зазначили, що розцінюють агресивні дії кораблів Російської Федерації як порушення норм Статуту ООН та Конвенції ООН з морського права. У МЗС пообіцяли, що здійснять усі необхідні заходи дипломатичного та міжнародно-правового реагування.

"Кораблі Російської Федерації у порушення свободи навігації неправомірно застосували силу по відношенню до кораблів ВМС ЗС України... Невідкладно інформуватимемо партнерів про агресивні дії Росії в Азовському морі. Такі дії несуть в собі загрозу безпеці всіх держав Чорноморського регіону, а отже вимагають чіткої реакції міжнародного співтовариства", - йдеться у заяві.

Позиція Росії

Федеральна служба безпеки Російської Федерації заявила, що українські кораблі перетнули російський кордон та увійшли до територіальних вод РФ. Крім того, у ФСБ РФ зазначили, що в них не було заявки на прохід українських кораблів та у графік проходу вони включені не були.

"Сьогодні вранці близько 07:00 за московським часом три кораблі Військово-морських сил України в порушення статей 19 і 21 Конвенції Організації Об'єднаних Націй з морського права, що визначають право прибережної держави на забезпечення безпеки в морському просторі, перетнули державний кордон Російської Федерації, неправомірно зайшли в тимчасово закриту акваторію територіального моря Російської Федерації", - заявили в ФСБ.

Нагадаємо, нещодавно міністр оборони України Степан Полторак заявив, що загроза повномасштабної відкритої агресії з боку Російської Федерації залишається.

Інф.: rbc.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити