Росія прагне змістити в бік України на 2 морські милі кордон у Азовському морі
Кремль пропонує приєднати частини каналу в Азовському і Чорному морях до своєї акваторії. РФ пропонує розмежувати Керченську протоку таким чином, щоб частини каналу в районах Азовського і Чорного морів були на російській ділянці акваторії.
Це означає обмеження суверенітету України над власною територією, - повідомляє "
Сегодня" з посиланням на "Дзеркало тижня".
За даними видання "Дзеркало тижня", кордон буде проходити не по Керч-Єнікальському каналу, як увесь попередній час домагалася Москва. Російська дипломатія пропонує змістити вихід з Керченської протоки в Азовському і Чорному морях у бік України. Також повинна бути створена спільна корпорація по використанню Керч-Єнікальського каналу. При цьому російські дипломати відстоюють позицію, що створення спільної корпорації та підписання угоди про делімітацію повинно відбутися одночасно. У Києві ж - проти такого підходу. Тут виступають за те, що спочатку повинні бути оформлені кордони, і тільки потім створюватися СП, зазначає видання.

Деякі фахівці вважають, що на такі умови Україна могла би погодитися років п'ятнадцять тому, але не зараз. "Так, Україна отримує кордон. І Керч-Єнікальський канал буде в цілому знаходитися на українській частині протоки. Але, по-перше, Росія отримує в Керченській протоці право контролю над входом і виходом практично всіх кораблів. І якщо угода 2003-го, яка дозволяла Москві блокувати вхід в Азовське море військових кораблів третіх країн, давала росіянам ключ від каналу і протоки, то, в разі прийняття українцями їхніх пропозицій, Кремль отримує у свою власність самі "двері" ", - пише газета.

По-друге, розмежування Азовського і Чорного морів по російському варіанту означає для України фактично відмову від узгодженого раніше принципу серединної лінії. Для Києва це не лише серйозні територіальні втрати. Так, у районі лінії кордону в Чорному морі, пропонованої українською стороною, перебуває досить добре розвідана газоносна площа Палласа. "Росіяни також не проти розробляти це родовище. Їх варіант передбачає, що кордон буде відсунута на дві морські милі в бік України. В такому випадку українські права на це родовище стають більш сумнівними", - відзначає видання.

По-третє, хоча майбутня корпорація і буде називатися "спільною українсько-російською", але фактично вона буде російською, пише газета. Передача ж прав з контролю за судноплавством означає не тільки втрату значної частини лоцманських зборів для Керченського порту, але і обмеження суверенітету України над власною територією. Крім того, якщо спільна корпорація відповідає за режим судноплавства в Керч-Єнікальському каналі, то за безпеку плавання в районі каналу, у відповідності з міжнародним правом, відповідальність несе Україна.

Крім того, видання не виключає, що проблема делімітації морських просторів і Керченської протоки входить в більш широкий пакет, що включає в себе і газове питання, і модернізацію флоту.

Відзначимо, угода ще не підписана Києвом, а російські пропозиції досі проходять експертизу в українських міністерствах і відомствах.   

Інф.: segodnya.ua     Фото: tsn.uaнф 

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити