Село Томашівка Фастівського району – єдине в Україні, де віруючі змогли поклонитися Плащаниці Пресвятої Богородиці.
Одна з найвеличніших християнських святинь перебувала тут 22 вересня з 01.00 до 04.00 у Храмі Успіння Пресвятої Богородиці, на території Монастиря на честь Покладення ризи Божої Матері. На вшанування цієї історичної події була відправлена нічна Божественна літургія, в якій взяли участь близько тисячі чоловік. Усі бажаючі мали можливість прикластися до святині. Після цього Плащаниця повернулася до Києва, де вона виставлена для поклоніння. У Храмі Успіння Пресвятої Богородиці в Томашівці на честь унікальної події відправлення Божественної літургії щороку 22 вересня стане традиційним.






















Усі присутні віряни мали можливість прикластися до святині. Фото Волі народу

Як повідомлялось, Плащаниця Пресвятої Богородиці вперше прибула в Україну з Єрусалиму в середу, 19 вересня. Вона хресним ходом відправиться по 13 українських містах і пробуде на території України до 19 жовтня.
По прибутті до Києва святиня виставлена для поклоніння в Києво-Печерській Лаврі до 24 вересня, потім почне хресний хід такими містами України: Полтава - 24-26.09, Харків - 26-29.09, Ізюм - 29-30.09, Донецьк (Святогірська Лавра) - 30.09-02.10, Луганськ - 02-05.10, Дніпропетровськ - 05-08.10, Запоріжжя - 08-11.10, Біла Церква - 12-13.10, Київ (Спасо-Преображенський Собор) - 14.10, Житомир - 15-16.10, Тернопіль - 16-17.10 , Почаїв - 17-18.10 і Львів - 18-19.10.
Плащаниця Пресвятої Богородиці зберігається в Єрусалимі, у дворі Гефсиманської обителі (так званої Малої Гефсиманії), розташованої навпроти входу в Храм Гробу Господнього. У Єрусалимі Плащаницю виносять на загальний огляд лише раз на рік у Страсну п'ятницю. При цьому Її прикрашають пелюстками червоних троянд, обносять навколо каменя помазання (на ньому знаходилося тіло Христа після зняття з розп'яття, зараз являє собою обрамлену кам'яну плиту), потім на деякий час кладуть на камені, а після заносять в кулуквію (спеціальну кімнату у Храмі Гробу Господнього) . Подивитися на це дійство щорічно збираються тисячі людей.
Тиждень з дня свята Преображення (у серпні) перед Плащаницею щодня служаться молебні, акафісти та вечірні, після чого настоятель Гефсиманського подвір'я вчиняє перед нею нічну Божественну літургію. На світанку Плащаниця хресним ходом урочисто переноситься до Гефсиманії біля Оливної (Згуби) гори. Тут, на місці поховання тіла Богородиці, в V столітті і звели Храм Гробу Господнього.

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити