На світанку 13 грудня відійшов у вічність на 92-му році життя полковник УПА, кавалер Золотого хреста бойової заслуги Василь Левкович. Він був останнім із живих командирів УПА такого рангу.
Полковник Василь Левкович (6.02.1920 — 13.12.2012) — один із двадцяти нагороджених військовою нагодою Української повстанської армії Золотим хрестом бойової заслуги.
Від часу вступу в УПА у березні 1943 року пройшов шлях від чотового до командира Воєнної округи "Буг", у лютому 1946 року отримав високе звання майора Повстанської армії. А наприкінці того ж року йому присвоєно звання полковника, як вважало командування армії, посмертно.

17 грудня 1946 року чекісти оточили його криївку, звідки витягли тіло отруєного димом командира. Слідство тривало близько року, Левкович був ув’язнений в Тюрмі на Лонцького у Львові та слідчій в’язниці МҐБ у Києві на Короленка (тепер Володимирська).
22 липня 1947 року Військовий трибунал військ МВД Київської області засудив Левковича до 25 років виправно-трудових таборів. Він повністю відсидів термін покарання і був звільнений з Дубравного табору 7 грудня 1971 року.

Навіть на волі полковник продовжив свою боротьбу з радянською владою, вимагаючи перегляду вироку і визнання його військовополоненим, а не злочинцем. Він не визнавав себе громадянином СРСР, узявши паспорт лише незалежної України.

Прощання з полковником Василем Левковичем відбудеться у Львові о 12:00 в суботу, 15 грудня у Храмі Святих Верховних Апостолів Петра і Павла УГКЦ (вул. Театральна, 11, Костел Єзуїтів).  

Інф.: "День"

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити