Мельниченку вперше висунули звинувачення по справі, яка розслідується багато років
Затриманого вчора вранці в аеропорту "Бориспіль" екс-майора Держохорони Миколу Мельниченка весь день в середу допитували співробітники Головного слідчого управління ГПУ (і, мабуть, СБУ. - Авт.). Про це "Сегодня" нинішнім вранці повідомив адвокат Мельниченка Микола Неділько. В ході цих дій Мельниченку, нарешті, пред'явили (вперше!) обвинувачення у кримінальній справі, яку нині розслідує СБУ (і звинувачував, очевидно, слідчий спецслужби, а не ГПУ). А порушувалася справа ще на початку 2000-х, потім в 2005 генпрокурор Святослав Піскун його закрив, а не так давно суддя Родіон Кірєєв (який засудив на 7 років Юлію Тимошенко) знову відновив.

 Нагадаємо, що мова у справі йде про три епізоди: про розголошення держтаємниці, про підробку документів і перевищенні службових повноважень. Допитувався Мельниченко також як свідок, але про що - таємниця слідства. Можна припустити, що мова йшла про справи Кучми, Тимошенко і, можливо, Лазаренка, бо саме ці справи розслідуються ГПУ. В іншому випадку Мельниченко навряд чи б повезли на Борисоглібську, а допитували б у СБУ на Володимирській.

Допити тривали приблизно до 22.30, потім Мельниченка відвезли в ізолятор СБУ в Аскольдовому провулку Києва. Сьогодні слідчі дії з Мельниченком повинні продовжитися, але коли і в якому обсязі, за станом на 9 ранку адвокат ще не знав. У цей час сам Мельниченко ще знаходився в ізоляторі спецслужби.

Також, за словами захисника, сьогодні чи максимум завтра Мельниченка повинні відвезти до суду, щоб той визначив запобіжний захід: арешт, підписка про невиїзд або щось іще. Справа в тому, що пізніше, ніж завтра цю процедуру виконати не можна, бо затримали екс-майора за постановою Шевченківського суду Києва, де зазначено: подати до суду протягом 48 годин (а не 72, як зазвичай) після затримання. Цю постанову Шевченківський суд виніс після того, як до нього звернулася з відповідним проханням СБУ, яка розслідує справу проти Мельниченка.  


Інф.: segodnya.ua:  

Коментарі