Дніпро, Десна та Прип'ять розіллялися в кінці березня, а вже до двадцятих чисел квітня буде пік підйому води
Вона протримається до початку літа. За попередніми прогнозами МНС, рівень води підніметься в середньому на 800 сантиметрів. Карту затоплення див. тут
1. Значно постраждають території нових Позняків та Осокорків. Особливо дістанеться дачним ділянкам на Осокорках (до вулиці Колекторній)
Рівень води може досягти 0,5-1 м.  Інф. kp.ua

2. Підуть під воду улюблені місця відпочинку киян: Гідропарк, острова Труханів та Долобецький. Разом з ними затопить Русанівські садові товариства і прилеглі до них вулиці М. Черемшини та Райдужну. Можуть виникнути проблеми з проїздом легкового транспорту. Частково вода зачепить і Микільську слобідку.

Рівень води тут може піднятися вище 1 м.

3. Загнана в бетонне русло річка Сирець може підтопити однойменну вулицю і частково вул. Фрунзе в районі Куренівки. Серйозних проблем із проїздом бути не повинно.

Рівень підйому води - не вище 0,5 м.

4. На Оболоні проблемні місця - затока Собаче Гирло, урочище Наталка, парк «Оболонь».

Вода підніметься на 1-3 м.

5. Проблемою для водіїв стане ділянка перетину вул. Північної], Прирічної і просп. Героїв Сталінграду. Проїхати зможуть вантажівки і позашляховики. Легкові авто з розташованих тут стоянок краще прибрати.

Вода підніметься на 1 м.

6. Також можуть виникнути проблеми з проїздом по Оболонському проспекту через розлив каскаду озер Опечень.

Вода підніметься до 0,5 м.

7. Небезпечна ситуація може скластися в районі Телички, Корчуватого та Чапаєвки. Підтопить Столичне шосе, вул. Набережно-Корчуватську, вул. Новопирогівську. Проїзд утруднений для всіх видів транспорту.

Рівень підйому води - до 2,5 м.

8. Вул. Електриків. Хоча рівень набережній вище підтоплюються, вода може піти через дренажні системи.

9. Затопити може електропідстанцію «Московська» по вул. В. Васильківській, 13. При такому розкладі 80% будинків Голосіївського і 50% Солом'янського районів залишаться без електроенергії. До речі, по Києву можуть бути підтоплені близько 300 газових колодязів. Зараз їх у терміновому порядку консервують. Також у воді можуть опинитися 20 км ліній зв'язку, які обслуговують 8,6 тис. телефонних номерів.

10. Постраждають усі плавні Дніпра вище Московського мосту: урочища Старе Село, Ситняки, Запесочье - всі ці території не заселені.

Рівень підйому води - 1-3 м.

Небезпечні зони також в межах проходження русел річок Либідь, Сирець, Віта, Дарничанка, Дарницького меліоративного каналу, водоймища на вул. Закревського, озер Вирлиця та Сонячне. Якщо їх не розчистять, вода вийде з берегів.

У Кончі-Заспі під загрозою затоплення зона старої дачної забудови до дамби.

Там рівень води може скласти до 2,5 м.

З такими прогнозами цілком реальна евакуація жителів приватного сектора, розташованого на прибережних територіях Дніпровського, Деснянського, Дарницького, Голосіївського та Подільського районів. Про її початок міська влада обіцяє оповістити заздалегідь. Зараз МНС та всі підприємства міста готують бригади і транспорт для вивозу населення - автобуси, вантажівки, закуповуються човна. Тимчасово розміщувати людей планують у гуртожитках, школах і дитсадках. Поки кількість ліжко-місць коливається в межах кількох тисяч.

- У даний момент Головне управління МНС міста працює над планом евакуації. Він повинен бути готовий до кінця наступного тижня. Після цього ми проведемо навчання ... Я думаю, що до цього не дійде, але якщо так складеться, ми повинні бути готові, - сказав Анатолій Голубченко, перший заступник мера Києва.

Жителям приватного сектору рекомендується упакувати в непромокальні пакети, а потім і в валізи документи і особисті речі на перший час. Все цінне майно краще перенести на другий поверх або горище. Потрібно буде також відключити подачу електрики і газу. Автомобілі краще перегнати на стоянки в інших районах міста.

Хто відшкодує збитки?

Багато киян хвилюються за своє майно, яке може зіпсувати вода. Деякі подумують про те, щоб застрахувати його. Але страхові компанії по-різному підходять до питання виплат.

- Затоплення машини або квартири можливим весняним паводком потрапляє під страховий випадок у рамках ризику «стихійні лиха», - говорить начальник департаменту АСК «ІНГО Україна» Сергій Ханін. - Як правило, даний ризик включений в програми покриття.

А ось у іншій великій страховій дотримуються іншої думки.

- За нашими програмами в Києві квартири страхуються тільки від пожежі і падіння літальних апаратів, - розповіли нам в інформцентрі «PZU Україна». - Від стихійного лиха страхуються тільки приватні будинки.

Так що, збираючись страхувати майно, уважно читайте договір.

Інф.: kp.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити