СБУ порушила справу проти екс-прем'єра Юлії Тимошенко за борги корпорації ЄЕСУ перед Росією.
Про це повідомив керівник головного слідчого управління СБУ Іван Дерев'янко на прес-конференції в четвер.
За його словами, справу порушено проти Тимошенко та екс-прем'єра Павла Лазаренка.
"Зокрема Тимошенко обвинувачується в тому, що будучи президентом і фактичним власником корпорації ЄЕСУ за попередньою змовою з колишнім прем'єром Павлом Лазаренком вчинила замах на розтрату коштів державного бюджету в особливо великих розмірах шляхом покладання на Кабінет міністрів зобов'язань приватної корпорації ЄЕСУ перед Міноборони Росії на суму 405,5 млн доларів", - зазначив він.

"12 жовтня не тільки порушено кримінальну справу, а й пред'явлено звинувачення", - зазначив він.

Дерев'янко розповів, що свого часу Тимошенко за допомогою Лазаренко залучила ЄЕСУ до міждержавних розрахунків за природний газ з Росією.

В результаті цього, за його словами, замість здійснення розрахунків з Росією ЄЕСУ перерахувала понад 1 мільярд доларів на рахунок компанії United Energy International ltd.

"У подальшому Тимошенко організувала перерахування цих коштів на рахунки заснованої нею компанії "Somolli Enterprises ltd" та на особисті рахунки Лазаренка у швейцарських банках. Частина коштів була перерахована на особистий картковий рахунок Тимошенко", - сказав він.

Він також зазначив, що факт перерахунку Тимошенко грошей підтверджено американськими судами.

Справу порушено на підставі перевірки листа Міністерства оборони Росії, який надійшов до Кабміну. За його словами, тоді було порушено фактову справу, і 12 жовтня її було перекваліфіковано у справу проти особи.

За словами Дерев'янка, справу порушено за ч. 2 статті 15 та ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу, що передбачає покарання до 12 років ув'язнення.

На запитання про те, що справу порушено за подіями середини дев'яностих років, і чи не сплив строк давності для притягнення до відповідальності, Дерев'янко відповів:

"Строки давності в даному випадку не сплинули, оскільки, як відомо у січні 2009 року Тимошенко було вчинено злочин і відповідно до закону з того моменту строки притягнення до відповідальності перериваються і починають спливати заново, тобто до 2019 року", - сказав він.

На запитання, яким чином правоохоронці збираються притягати до відповідальності Лазаренка, який перебуває у США, він сказав, що для цього законом передбачені відповідні процедури.

Як відомо, між Україною та США немає договору про екстрадицію.


Інф. "Української правди"
 

Коментарі