Сьогодні, у другу неділю грудня, в Україні святкують День благодійництва, запроваджений відповідно до Указу Президента від 13 грудня 2007 року.
День благодійництва відзначають з метою утвердження принципів гуманізму і милосердя, сприяння розвитку благодійної діяльності та на підтримку ініціативи громадських організацій.

Про те, як вдало можна поєднати свято з благодійною місією, у репортажі Ольги ОГІЄНКО для Волі народу : "Новорічне диво для кожного".

Ольга ОГІЄНКО, для "Волі народу"
Дитячий благодійний бал "Країна чудес" - Новорічне диво для кожного   
                                 
Виявляється новорічні дива все ж таки існують. І не обов’язково чекати на Новий рік чи День Святого Миколая. Можна їх організувати самостійно, як це зробили організатори дитячого благодійного балу “Країна чудес”. Мета заходу – подарувати дітям відчуття свята і зібрати кошти для дитячих лікарень Київської області.


7 грудня Київський муніципальний академічний ляльковий театр був більше схожий на діснеївський замок, який ожив у самісінькому центрі Києва. Близько трьохсот діток віком від 2 до 11 років прийшли на новорічний бал. Дрес-код для такої події був відповідний. Дівчата вбрані у стилі маленьких принцес: біленькі пишні сукні, діадеми. Хлопці як справжні принци - біла сорочка, краватка, фрак.

Зустрічали гостей герої відомих мутфільмів та 3-метровий білий ведмідь. На кожному з трьох поверхів відбувалося святкове дійство. На першому - пригощали солодощами, на безкоштовному майстер-класі вчили робити різдвяні букети, в «куточку краси» заплітали юним принцесам коси, фарбували нігті та робили яскравий татуаж. На другом - розташувалась хімічна лабораторія. Лаборанти дивували яскравими хімічними реакціями, а також розповіли чимало цікавих наукових фактів. То ж хімію малеча вчила весело і завзято. На третьому поверсі можна було навчитися робити па та реверанси. Наприкінці вечора організатори обрали короля та королеву балу. Ними стали 2-річний Захар Древаль і 5-річна Ксенія Браскуєва. Після чого всіх запросили на перегляд вистави «Попелюшка».


«Ми хочемо подарувати казку кожній дитині. Нехай навіть і на один вечір. Нарешті здійсниться мрія - вони побувають у ролі принців та принцес. Сьогоднішній захід – це поєднання свята і благодійної місії. Всі зібрані кошти ми передамо у дитячі лікарні Київської області», - зазначила співорганізатор Світлана Степаненко.
«Бал проводимо вдруге. Приємно, що з кожним роком кількість охочих допомогти дітям зростає. Ми спеціально організували свято раніше, щоб устигнути передати кошти й подарунки дитячим лікарням до Дня Святого Миколая. Адже кожна дитина заслуговує на свято і свою новорічну казку», - поділилася інвент-партнер Ксенія Литвиненко.


Сподіваюся, подібні заходи стануть доброю традицією не лише в Києві, а й у кожному місті України.

Ольга Огієнко, "Воля народу"

Коментарі