Це свято відзначається за рішенням ЮНЕСКО з 1982 року в день народження французького балетмейстера Жана-Жоржа Новера, реформатора і теоретика хореографічного мистецтва.
Танець відноситься до найдревніших, найпоширеніших і найдемократичніших видів мистецтва. Здавна важливі події в житті людини супроводжувалися масовими танцювальними видовищами.
За даними Української федерації танцю, 20% українців люблять танцювати. Роблять це у гуртках, школах, студіях, у скверах, підземних переходах чи просто вдома.

Про характер стародавніх танців ми довідуємося з літописів, розкопок, розписів на пам’ятках давнини. У східнослов’янських могильниках VІ ст. знайдемо срібні фігури танцівників, по чиїх позах ми можемо відновити деякі танцювальні рухи тієї далекої пори. А на стінах Софіївського собору в Києві зберігаються стінні розписи часів Ярослава Мудрого (ХІ ст.) – один скоморох грає на дуді, другий б’є в бубон, а третій танцює навприсядки.

За даними Української федерації танцю, 20% українців люблять танцювати. Роблять це у гуртках, школах, студіях, у скверах, підземних переходах чи просто вдома. Причому, з кожним роком, кажуть професійні танцюристи, все більше українців прагнуть професійно оволодіти майстерністю рухів та ритмів. Для прихильників цього мистецтва танець – це не просто фізичні вправи, а й спосіб пізнання себе і світу. А ще, кажуть психотерапевти, за допомогою танцю можна лікувати людину. За допомогою танців людина висловлює свої думки, почуття, які вона не може проговорити.

Модна нині «глобалізація» торкнулася і сфери танців: стилі і напрямки переплелися, і сьогодні у світі існують понад 100 видів танців, більшість із яких мають етнічне або народне походження.

Інф.: nbukids.wordpress.com, фото: dancebyolena.blogspot.com

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити