День Cвятого Миколая - одне з найшанованіших православною церквою свят
19 грудня - Миколая Чудотворця. Чекайте на подарунки!
У цей день вшановують Святого Миколая і згадують про його благодіяння і чудеса, створені при житті.
 Микола Святитель шанується як чудотворець, він вважається покровителем моряків, купців і дітей. Ще за життя святитель Миколай прославився як умиротворитель ворогуючих, захисник безневинно засуджених і рятівник від марної смерті.
За церковним переданням, Микола Чудотворець народився близько 270 року від Різдва Христового в Малій Азії. Жив у грецькому поселенні Патара, Римської провінції Лікія.

Вважається, що Микола був народжений у сім'ї заможних християн. Після смерті батьків Микола пожертвував усим, що дісталося йому у спадок, а потім став священнослужителем.

Микола завжди займався благодійністю і рятував людей від голоду і злиднів. За однією легендою, Миколай підкинув одному збіднілому дворянину два мішки золота у вікно і трохи монет в комин, бажаючи таким чином допомогти йому посватати дочку. Наступного ранку дівчина, прокинувшись, помітила за каміном золото, а її зраділий батько не знав, кому за нього дякувати. Так, за переказами, народилася традиція обміну різдвяними подарунками. А святитель Миколай у західній традиції став прообразом доброго старого Санта-Клауса, який залишає подарунки під ялинкою в Різдвяну ніч.

За ці та багато інших чудес він був прозваний Чудотворцем. Святитель Миколай дожив до глибокої старості. Після нетривалої хвороби він мирно помер 6(19) грудня 342 року і був похований у соборній церкві міста Мири...

Отож, якщо ви весь рік вели себе добре, то не забудьте заглянути під свої подушки. Раптом у Святого Миколая там є щось і для вас?

Інф.: ogo.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити