РФ загрожує спалювання газу впусту
Радниця міністра енергетики Лана Зеркаль у програмі "Політклуб" Віталія Портникова прокоментувала ситуацію, що склалась внаслідок газового шантажу Росії.
Про це повідомляє "5 канал".
"Ми запропонували Європі концепцію енергетичної регіональної безпеки. Із цією концепцією 10 днів тому вийшли з пропозицією, яку вже обговорили на міністерській зустрічі, яка відбулася на цьому тижні в Люксембурзі. Наша ідея полягає в тому, що кожна країна не може самостійно подолати кризу, яка виникла в цьому році і яку дійсно штучно створила РФ", – розповіла радниця міністра енергетики.

За словами Зеркаль, питання щодо того, як проходити цю зиму, обговорюватимуть на зустрічі G20.
"Навіть питання щодо того, як проходити цю зиму, буде обговорюватись на зустрічі "Великої двадцятки", яка має відбутися вже в ці вихідні у Римі. Крім того, буде продовжена вся дискусія про подію, яка вже почала відбуватися в Глазго – це кліматичний саміт, і всі виходять з того, що її неможливо подолати самостійно. Для цього всі мають зробити якісь поступки. Але, при цьому, та фраза, яка пролунала від Путіна про восьме число, вона дуже символічна. Чому? Тому що вона показує, що питання газу в Росії вирішується тільки однією людиною", – сказала вона.

"Це не вперше, але це для нас зрозуміло. Для Європи, це тільки для східної Європи зрозуміло, тому що вони були в такій ситуації, в якій ми були і в 2009-му, і в 2006 році", – наголосила Зеркаль
Радниця міністра енергетики зазначила, що "вони також зацікавлені в тому, щоб виходити з кризи".

"Є одна річ. Чому саме 8-го? Насправді, у них вже закінчився сезон, коли вони закачували газ у підземні сховища. Бо підземні сховища працюють в режимі: або ти закачуєш газ, або відбираєш звідти газ. Вони не можуть одночасно працювати в двох режимах. Тобто їм зараз вже нема куди дівати газ. Їхні підземні сховища заповнені на 99%. В них зайвий газ. І що вони будуть робити? Вони будуть його спалювати або постачати в Європу. Дійсно, їхні сховища в Європі заповнені дуже невеликою кількістю газу. Наприклад, в Австрії їхнє сховище заповнене всього на 22%. Але як вони будуть постачати? Тому що всі їхні сховища зараз знаходяться на українському маршруті. Тому вони також зацікавлені в тому, щоб виходити з кризи", – підсумувала Зеркаль.

Інф.: 5.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити