В Україні на 2024 рік заплановано масштабну індексацію пенсій, яка цього разу пройде по-новому.
По-перше, буде проіндексовано пенсії всіх громадян одночасно, а також буде впроваджено систему коефіцієнтів і балів, яка дозволить людям з однаковими умовами виходу на пенсію отримувати однакову суму виплат.
Середня пенсія українців після наступної індексації має збільшитись до 6000 гривень. На сьогоднішній день українські пенсіонери в середньому отримують 5350 гривень.
Проте, як і раніше, залишаться громадяни, виплати яких будуть майже такими ж мізерними, як і зараз. Міністр соціальної політики Оксана Жолнович розповіла, кому з пенсіонерів не варто розраховувати на суттєві надбавки під час індексації. За її словами, найменшою надбавка буде в українців, які вийшли на пенсію за останні три роки.
У рамках індексації виплати змінюються до рівня інфляції протягом останніх трьох років. Тим, хто вийшов на пенсію, наприклад, у 2000-х, пенсію перерахують з урахуванням цього чинника, і тим, хто став пенсіонерами до 2020 року включно в тому числі. Але якщо ви вийшли на пенсію зовсім недавно, то ваш розмір виплат ще співвідносний із нинішнім рівнем життя та інфляції. Відповідно, надбавка таким особам буде набагато меншою, ніж більш "старшим" пенсіонерам.

Індексація пенсій в Україні пройде по-новому: хто з громадян отримає найменшу надбавку
Жолнович не заперечує, що ідеально було б проіндексувати пенсії всім українцям, але на це потрібно 300 мільярдів гривень. У Держбюджеті на 2024 рік закладено лише 100 мільярдів гривень на підвищення пенсій. Було вирішено, що виплати зростуть приблизно у 60% пенсіонерів, решта отримає суто символічні надбавки.
Мета майбутньої індексації пенсій - зменшити розрив між виплатами "молодих" та "старих" пенсіонерів. На сьогоднішній день особи, які вийшли на пенсію давно, маючи однаковий стаж роботи та обіймаючи під час роботи ту саму посаду, отримують набагато менше, ніж працівники аналогічних посад, які вийшли на пенсію нещодавно. Цю нерівність у Мінсоцполітики прагнуть викорінити.

Інф.: TODAY UA

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити