Це допоможе швидко ремонтувати пошкодження, завдані обстрілами, а також стабілізувати роботу енергосистеми взимку, повідомили в установі.
ЄБРР прагне якомога швидше надати цю допомогу Україні, адже "зимовий сезон вже настав, а енергосистема країни стратегічно важлива", каже керуючий директор ЄБРР з питань Європи та Кавказу Маттео Патроне.
Допомога включатиме позику на 300 мільйонів євро для держави, половина з якої піде на закупівлю обладнання та нагальний ремонт, а половина - на підтримку капітальних структур. США нададуть фінансову гарантію на половину позики, вказали в банку.
Нідерланди також надають 72 млн євро допомоги України.

"Терміновий ремонт електромережі України є нагальним пріоритетом для ЄБРР, - сказала президентка банку Оділь Рено-Бассо. - Населення та бізнес України потребують постійного доступу до електроенергії, щоб пережити зиму".

23 листопада Росія знову завдала масованого ракетного удару по Україні.

Посолка США в України Бріджит Брінк висловила переконання, що спроба Росії через такі ракетні удари "домінувати над Україною, занурюючи її в холод і темряву, зазнає поразки".

"Ще більше жорстоких ракетних ударів по країні, оскільки Росія намагається покарати Україну за те, що вона наважилася бути вільною. Я бачила силу народу України та знаю, що спроба Росії домінувати над Україною, занурюючи її в холод і темряву, зазнає поразки. Ми з Україною", - написала Брінк у Twitter.

В українському уряді нагадали, що атака збіглась у часі з рішенням Європарламенту визнати Росію державою-спонсором тероризму.

"Терористична держава, щоб довести свій статус, провела ще одну масштабну ракетну атаку на цивільну інфраструктуру в Україні", - написав в соцмедіа міністр оборони України Олексій Резніков.

НАТО, ЄС, США, Велика Британія та інші країни засуджують обстріли цивільної інфраструктури. В Пентагоні назвали обстріли енергосистеми воєнним злочином.

"Зараз ми оцінюємо, що більше чверті мирного населення України залишилося без світла. Навмисне націлювання на цивільну енергосистему, що спричиняє надмірну супутню шкоду та непотрібні страждання цивільному населенню, є воєнним злочином", - заявив голова Об’єднаного комітету начальників штабів Марк Міллі під час засідання Міжнародної контактної групи з питань оборони України 17 листопада.

Інф.: https://ukrainian.voanews.com

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити