Олег СОСКІН, політолог, директор Інституту трансформації суспільства

Валовий зовнішній борг країни складається з двох частин: державного зовнішнього боргу та гарантованого державою (боргів таких державних монополій, як "Нафтогаз"), а також з корпоративного боргу. І вже погасити цей борг неможливо. Його вже навіть обслуговувати неможливо. Наш ВПП за 2011 рік складає приблизно 135 млрд доларів.

На початок 2010 року валовий зовнішній борг складав десь 101 млрд доларів, тобто за два роки борг зріс на чверть.

Якщо він так зростатиме надалі, то до кінця року він перевищить 140 млрд доларів. Середня річна норма його обслуговування за тими борговими зобов’язаннями, які на себе взяла держава, десь 12 – 14%. Отже тільки в цьому році для обслуговування боргу, який постійно зростає, необхідно буде віддати десь 14 млрд доларів.

На мою думку, Україна не здатна навіть обслуговувати борг, адже країна знаходиться у стані банкрутства і економіка не зростає.

Такий борг ні корпорації, ні банки, ні держава обслуговувати вже не в змозі. Тому, я думаю до чемпіонату ЄВРО-2012 ми ще якось дотягнемо, а далі нас чекає юридичний дефолт. Адже після чемпіонату борг досягне вже десь 130 млрд доларів і обслуговувати його стане неможливо.

Блог Олега Соскіна


Блог Олега Соскіна 

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити