Ситуація на валютному ринку загалом залишається стійкою.
Зростання курсу долара в серпні було викликано ситуативними факторами.
Про це свідчать підсумки дискусії членів комітету з монетарної політики.
«Ситуативне зростання коливань на готівковому валютному ринку в серпні не змінило тенденції до збільшення строкових вкладень населення у гривневі ОВДП і депозити та зниження рівня доларизації заощаджень», — йдеться в повідомленні.
Водночас спроможність НБУ балансувати валютний ринок залишалася високою. Завдяки сталому офіційному фінансуванню міжнародні резерви України утримуються на високих рівнях. Наприкінці серпня вони перевищували 40 млрд доларів.
Читайте також: Зниження облікової ставки: як це вплине на депозити
«Міжнародна допомога дає змогу НБУ покривати дефіцит валюти, спричинений війною. Чистий продаж валюти з боку НБУ був нижчим за прогноз, а ситуація на валютному ринку загалом залишалася стійкою», — додали в Нацбанку.
Завдяки збереженню привабливості гривні й надалі триває зв’язування гривневих коштів населення в депозитах, що посилює спроможність НБУ зберігати стійкість валютного ринку.
«За поточного монетарного режиму курсова стійкість залишається основним якорем для очікувань економічних агентів, тому завдання збереження довіри до національної валюти є вкрай важливим», — повідомили в НБУ.

Інф.: Finance

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити