Якщо в Америці буде дефолт, то це означає, що доларові заощадження у світі впадуть як мінімум на 10%. Але в Україну цього може не статися, бо НБУ збільшує обсяг гривні на ринку. Таку думку висловив директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін у коментарі для ІА «НАШ ПРОДУКТ».
Експерт зазначив, що нинішні події не варто порівнювати із ситуацією 2008-го року, коли девальвація гривні була штучною. «Наш уряд і Нацбанк тоді надрукували багато гривні, і тому гривня обвалилася. Зараз її теж друкують. Тому якщо буде дефолт долара у світі і відбудеться девальвація долара щодо євро, японської ієни, китайського юаня, британського фунта, у нас вона може не відбутися, тому що наші правителі продовжують друкування гривні. І тоді ми не побачимо наслідків дефолту », - вважає Соскін.

У той же час, на його думку, гривня може девальвувати на 10% відносно євро. Директор Інституту трансформації суспільства також нагадав, що на сьогоднішній день українці продовжують скуповувати валюту, звільняючись від готівкової гривні. За червень громадяни через обмінні пункти купили валюти на 1 мільярд 200 мільйонів доларів більше, ніж продали.

Нагадаємо: віце-прем'єр-міністр Сергій Тігіпко зазначив, що можливий дефолт в США негайно вплине на економіку України.

Джерело: soskin.info

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити