В Україні у 2023 році близько 60% роботодавців мають намір підвищити заробітні плати своїм співробітникам. Здебільшого це стосується сімох галузей.
Державна служба статистики перестала звітувати про рівень середньої заробітної плати в країні з початком війни, до вторгнення рф у січні 2022 року рівень середньої зарплати становив близько 14,5 тис. грн.
Експерти припускають, що зарплати лишилися приблизно на довоєнному рівні. За інформацією порталу Work.ua, під кінець минулого року середня зарплата була на рівні 15 тис. грн. Найвищі пропозиції від роботодавців у Київській області — 17,5 тис. грн.

Опитування цього порталу серед HR-фахівців свідчить, що із 37 компаній малого, середнього та великого бізнесу більшість роботодавців мають намір підвищити зарплати на 8−30% у залежності від ситуації в країні, а також рівня конкуренції за спеціалістів.

За даними порталу Rabota.ua, із опитаних 846 компаній близько 60% роботодавців планують підвищити своїм підлеглим зарплатню так:

    до 10% — 40% опитаних;
    до 20% — 14,5%;
    більш ніж 20% — 3,7%.

Також опитані озвучили ключові бар'єри для розширення штату працівників. Серед них: нестача кваліфікованих кадрів у звязку вимушеною міграцією фахівців; високі вимоги до зарплат, тоді як неможливо підлаштувати рівень винагороди під новий курс.
Галузі, де зростуть зарплати

Галузей, де зарплати підвищать з більшою ймовірністю, налічується лише сім. На думку експертів, насамперед відбудеться підвищення у сферах, пов'язаних із відновленням країни, а саме у:

    будівництві;
    енергетиці;
    медицині;
    військово-промисловому комплексі (ВПК);
    виробництві високотехнологічних товарів;
    агропромисловому комплексі (АПК);
    переробці агропродукції.

Нагадаємо, Кабінет міністрів вирішив змінив прогноз зростання реальних заробітних плат українців. У проєкті державного бюджету-2023 до другого читання заклали очікування зростання на 1,4%, що на 0,4% вище, ніж було раніше.

Інф.: МЕДІАМЕРЕЖІ

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити