Близько одного мільярда доларів за 10 місяців – це валовий обіг в Білорусі по енергетичних ресурсах
За 10 місяців 2020 року 34% усього дизельного палива Україна купувала в Білорусі, 92-го бензину – 100%, 95-го – 64%, бітуму – 70% (це дані, які Deutsche Welle отримав у відповідь на інформзапит до Мінекономіки, – УП). Бітум зараз використовується для "Великого будівництва" доріг в Україні.

Якщо рахувати це в грошах, то виходить близько одного мільярда доларів за 10 місяців – це валовий обіг в Білорусі по енергетичних ресурсах, це офіційні дані Мінекономіки (як повідомила УП депутатка Інна Совсун, чиї дані цитує Паліна Бродік, такі цифри їй надали у відповідь на депутатський запит у Мінекономіки).

Тобто можна говорити, що Україна свідомо спонсорує Лукашенка.

За останні кілька тижнів режим самопроголошеного президента Білорусі Олександра Лукашенка вчергове нагадав про свою жорстокість, впевненість у безкарності та готовність іти на все, щоб утриматися у керма країни.

Блокування найпопулярнішого незалежного ресурсу TUT.BY, обшуки в журналістів і безпрецедентна операція – зупинка літака Ryanair "Афіни-Вільнюс", яким через Білорусь летів колишній головред Telegram-каналу NEXTA 26-річний Роман Протасевич та його дівчина Софія Сапега.

У відповідь Лукашенку Захід вирішив не лише показувати "глибоку стурбованість", а й посилив санкції та закликав не літати через Білорусь. Деякі країни пішли на таке рішення ще до рекомендації лідерів ЄС, зокрема й Україна.

Українське МЗС пояснило це небезпекою Лукашенка для світу та своїх громадян.

Але насправді такий крок про більшу небезпеку для інших громадян – тих, хто лишився заблокованим у своїй країні, Білорусі, переконує правозахисниця, білоруска Паліна Бродік.

Паліна переїхала в Україну у 2015 році. З того часу працювала в Центрі громадянських свобод, зокрема над кампанією повернення українських політв’язнів LetMyPeopleGo, займалась моніторингом виборів, а нині очолює створений майже рік тому Free Belarus Centre в Києві, який допомагає політичним мігрантам з її батьківщини.

Окрім пояснень про неефективність блокування неба, у розмові з УП Паліна Бродік окреслює важливість Романа Протасевича для режиму Лукашенка, оцінює значення нововведених санкцій від ЄС та пояснює, чому підтримки України наразі замало. І чому ця підтримка взагалі повинна бути.

"Їм здається, що Протасевич може мати серйозне значення для протидії протесту ззовні країни"

– 23 травня Білорусь підняла в небо винищувачі та екстрено посадила літак з екс-редактором телеграм-каналу NEXTA Романом Протасевичем. Ваша версія, кому і що хотів цим сказати Лукашенко?

– Олександр Лукашенко доволі одіозний лідер, який, як ми помітили, за останній час здатен на будь-які найбожевільніші вчинки. І, враховуючи ситуацію, у якій він опинився завдяки цим вчинкам, у нього немає варіантів для її спрощення – важко розраховувати на послаблення санкцій чи потепління у стосунках з ЄС.

Він усвідомлює, що спроба дати задню для нього означає провал і Міжнародний кримінальний суд. Тому буде йти вперед, попри все. Якщо знадобиться, він стрілятиме в людей, підніматиме військові літаки в повітря – його абсолютно нічого не зупиняє перед його ціллю.

Єдина ціль, яку він зараз переслідує – це збереження влади.
Повний текст

Інф.: pravda.com.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити