Таке прогнозують незалежні оцінювачі майна. Бо саме з цього числа оцінювання відбуватиметься по-новому
Під час визначення спиратимуться не на ринкову, а оцінкову вартість. Зміни на ринку оціночної діяльності, які вводяться в дію з 01 серпня 2013 року, призведуть до масової плутанини і ступору ринку нерухомості. Нагадаємо, з 01.08.2013 р. у відповідності з Постановою КМ № 231 оцінку будь-якого майна для цілей оподаткування зможуть проводити тільки ті компанії, які встигнуть до цього часу отримати відповідний Сертифікат СОД (суб'єкта оціночної діяльності) за напрямком "оцінка для цілей оподаткування". Станом на 01 липня 2013 р. жодної такої компанії в Україні не існує.

Чи готовий Міністр Юстиції України нести відповідальність за свої слова?

Зазначені СОД повинні будуть замінити так званих "звичайних" СОД, яких за 20 років існування оціночної діяльності в Україні утворилося понад 3500. Прості арифметичні підрахунки показують, що в умовах досить лояльних вимог до відкриття СОД, вони утворювалися зі швидкістю, приблизно, 15 нових СОД на місяць. При цьому, Міністр Юстиції О.Лавринович у своєму інтерв'ю ТСН стверджує, що 3500 СОД для України мало і така кількість фірм, що займаються оцінкою майна, недостатня для створення необхідного рівня конкуренції в галузі. Саме для збільшення конкуренції, як стверджує О.Лавринович, і потрібне введення нової спеціалізації в оцінкову діяльність. Але скільки саме СОД необхідно Україні для того, щоб рівень конкуренції досяг значення, яке буде відповідати баченню Міністра Юстиції, якщо 3500 таких організацій, на думку О.Лавриновича, недостатньо? Скільки часу піде на їх створення за новими правилами, якщо чинні 3,5 тисячі утворювалися протягом 20 років? Хотілося б почути зрозумілу відповідь з посиланнями на відповідні дані або дослідження, проведені перед упровадженням Постанови КМ № 231, від організаторів цієї нової авантюри всеукраїнського масштабу під назвою "оцінка для оподаткування"... Адже, сподіваємося, якісь дослідження Кабінетом Міністрів проводилися?

І основне питання, на яке хотілося б отримати зрозумілу відповідь Міністра Юстиції: чи готові Ви взяти на себе відповідальність за СВОЇ слова і піти у відставку з усіх владних посад, якщо, скажімо, після закінчення 3 місяців з моменту введення нової спеціалізації конкуренція не виросте?

Перевірити зростання конкуренції буде дуже просто: сьогодні середня вартість оцінки для продажу квартири становить 350-450грн. Якщо конкуренція зросте - отже, за всіма законами економіки, вартість оцінки повинна знизитися. Якщо ж конкуренція не зросте або знизиться - значить, відповідно, залишаться на місці або зростуть і ціни на оціночні послуги. Отже, якщо за три місяці дії нових правил роботи на ринку оцінки ціна на оцінку не знизиться - можна сміливо стверджувати, що конкуренція не зросла, якщо вартість оціночних робіт підвищиться - значить знизилася конкуренція і на дії Кабінету Міністрів повинен буде звернути увагу Антимонопольний Комітет України. Але все-таки, цікаво, чи готовий буде О.Лавринович відповісти за свої прогнози у разі, якщо вони не збудуться? Інакше, навіщо Україні Міністр, який не тільки не в змозі прогнозувати дію своїх рішень і пропозицій, але ще й відповідальність за їх провал нести не готовий?

За інф.: Відкритого Клубу Незалежних Оцінювачів та tsn.ua
Фото: ukrgazeta.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити