Відповідний закон діє вже кілька місяців
Понад два місяці тому, Верховна Рада ухвалила закон, який дозволяє українській владі конфіскувати майно росіян в Україні.
Однак за цей час державні органи не подали до суду жодної заяви щодо стягнення таких активів, заявив голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін.
Очільник ЦПК пояснив, що в рамках процедури стягнення російських активів спочатку їх блокує РНБО за поданням президента, парламенту, Кабміну, СБУ чи Нацбанку. Потім це рішення затверджує указом президент. Далі Міністерство юстиції має звернутися до Вищого антикорупційного суду щодо стягнення активів. При чому суд першої інстанції має розглядати звернення 10 днів, апеляційний суд – п’ять днів. І вже після рішення суду російські активи можна продати або отримувати від них прибуток на користь України.

Шабунін звернув увагу, що за ці два місяці в РНБО ухвалили чотири рішення. У двох йдеться про блокування активів двох фізичних і трьох юридичних осіб, а також ще однієї юридичної особи. Третє рішення було ухвалене проти 35 фізосіб (зокрема, проти путіна, Пєскова і т.д.), четверте – проти 236 російських вишів та 261-го ректора.

«Ніхто з цих осіб не володіє значними активами в Україні, які можна було б стягнути на користь держави. Два тижні тому я написав про цю проблему і попередив, що нам доведеться вийти з нею публічно. За цей час особливих змін не відбулося. Тож нам довелося вийти зі статтею яка дуже м’яко описує проблему. Якщо і це не допоможе, нам доведеться вийти з набагато ширшою комунікацією, назвавши ІМЕНА людей президента, які цю історію блокують», – зазначив Шабунін.

Голова ЦПК також нагадав, як 6 серпня президент Володимир Зеленський заявив, що урядовці повідомили йому про примусове вилучення на користь України активів на 28 млрд доларів.

«Я не дуже розумію, про які активи урядовці доповіли президенту. Ми вже надіслали звернення, щоб це з’ясувати. Хай там як/що, у ключових російських олігархів з їхніми активами в України все нормально. Бізнес робиться, бабкі варяться», – вказав Шабунін.

Він пояснив, що проблема не лише у тому, що активи російських олігархів досі не фінансують українську армію. За словами Шабуніна, ще більша проблема полягає в тому, що поки ці активи не конфіскували в Україні.

Гроші від продажу російських активів можна буде спрямувати на армію, відновлення інфраструктури та компенсації жертвам злочинів РФ. Хто і як це майно має шукати в Україні та як його вилучатимуть, пояснює Христина Зелінська у статті для ZN.UA "Велика конфіскація: які російські активи перейдуть Україні".

Інф.: zn.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити