Економіка чи довкілля: ціна ЖИТТЯ
13 серпня 2014 року кабінет Міністрів України прийняв Постанову №408 "Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами". Потім Верховна Рада України продовжила заборону на перевірки діяльності бізнес-структур у першому півріччі 2015 року без спеціального погодження з Кабінетом Міністрів України.
 
Згідно з розпорядженням Кабміну також зменшено фінансування діяльності природоохоронних структур і значно скорочено чисельність їхніх співробітників. Цим документом фактично заборонено здійснювати охорону довкілля, контролювати використання природних ресурсів, що поставило всю систему охорони природи країни під загрозу.
Підходить до свого завершення мораторій на перевірки, але вже йдуть розмови про його продовження на два роки.
 
– Сьогодні вже видно, куди може завести ця "новаторська кабмінівська вседозволеність", – вважає голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков. – Починається «махновщина» у використанні природних ресурсів. Природоохоронна діяльність в країні повністю паралізована. Вал порушень, що почався, якщо його не зупинити, призведе через тяжкі наслідки для навколишнього середовища до прямої загрози екологічній безпеці країни. Вибір запропонований Кабміном, - «хліб чи охорона природи» - в основі своїй є не вірним. Не хочеться потім жити, хоч і в «золотому замку», але на березі мертвої отруєної річки…
Природне середовище, яке нас оточує, – це наше Життя! Руйнуючи природу, ми зрізуємо гілку, на якій сидимо. А зірвавшись розіб’ємося до смерті. Не можна жертвувати повітрям, водою, лісами й річками заради якихось ілюзорних економічних послаблень для великого бізнесу. Це шлях в нікуди! Не можна розвивати економіку, одночасно руйнуючи, калічачи та вбиваючи природу! Для того, щоб добавити пенсіонеру 10 гривень до пенсії, не означає забирати в нього право дихати чистим повітрям. Шматок хліба, добутий таким чином, не піде на користь, тому що рот буде закритий протигазом.

Інф.: Асоціація рибалок України

Коментарі