На вулиці Здолбунівській (район Позняки, Київ) комунальне підприємство "Житлоінвестбуд-УКБ" встановило огорожу навколо місцевого озера і засипає водойму грунтом
"Це очевидний кримінальний злочин. Знищується природна водойма. Це озеро одне з каскаду озер, які тягнуться по всьому району до Дніпра. Все це відбувається під виглядом "благих намірів". Але, не можна творити добро, одночасно здійснюючи злочин! - говорить голова Асоціації рибалок України Олександр Чистяков - Незрозуміло, навіщо ліпити будинки один до одного? Чому Київ не розбудовується вшир, а ущільнюється за рахунок знищення скверів, парків? Тепер черга дійшла і до вбивства водойм. Все це відбувається в першу чергу тому, що фактично всі водні столичні об'єкти безликі... вони не мають паспортів. На карті вони є, а в натурі не внесені. І тому ось такі «будівельні благодійники» вважають, що можуть робити з ними все, що їм заманеться: засипати і забудувати, перетворити на несанкціоноване сміттєзвалище...
У 1991 році в Києві було 486 водних об'єктів, сьогодні їх залишилося не більше 370, решта безслідно зникли з карти міста.
Через гостру нестачу зелених насаджень, кожне столичне водоймище є блакитними легенями районів. Неможливо переоцінити їх роль у житті мешканців столиці".

На вулиці Здолбунівській (район Позняки, Київ) комунальне підприємство "Житлоінвестбуд-УКБ" встановило огорожу навколо місцевого озера і засипає водойму грунтом.

Як повідомив депутат Київради Василь Гацько, на місці відсутній інформаційний стенд, виконроб не має дозвільних документів та громадські слухання не проходили, тому жителям нічого невідомо про те, хто і чому привіз техніку і почав будівельні роботи.

"Цей бардак виявився підготовкою території для будівництва кількох житлових будинків на замовлення комунального підприємства. Ця ділянка була передана інвестору для житлової забудови, частина квартир від якої піде для постраждалих від афери «Еліта-центру». На це є свіже рішення Київради", - сказав він.

Депутат прогнозує, що через відсутність комунікації з суспільством і порушення елементарних вимог законодавства на цьому місці може виникнути будівельний конфлікт.
У той же час в КП "Житлоінвестбуд-УКБ", яке будуватиме житло, повідомили, що ніякого озера там немає.
"Частина ділянки, відведеної під будівництво, розташована в низині, де збирається вода, утворюючи болотисту територію. Це не озеро", - йдеться в повідомленні забудовника.

"Житлоінвестбуд-УКБ" посилається на лист КП "Інститут генерального плану міста Києва" від 02 грудня 2014 року, згідно з яким "на ділянці відсутні водні об'єкти".

"Розташування багнистих територій створює значний дискомфорт для мешканців сусідніх будинків. Жодних звернень про" збереження озера "від місцевих жителів ніколи не надходило. Земельна ділянка не входить до переліку зелених зон Києва", - додав забудовник.
У компанії відзначили, що отримали ділянку під будівництво за рішенням Київради від 26 грудня 2014 року, а 30 грудня 2014 підписали інвестдоговір.
"КП" Житлоінвестбуд-УКБ "вже сплатило КП" Київське інвестиційне агентство "компенсацію за підготовчі роботи 3410000 гривень і 1% на розвиток інфраструктури - 568 млн гривень", - йдеться в повідомленні. У компанії додали, що постраждалі інвестори "Еліта-Центру" отримають 8% побудованого житла (3 826,32 кв. М)

Асоціація рибалок України звернулася до Київради, прокуратури для їх реагування по даному факту. Зупинити вандалів, які  прагнуть закопати живу водойму, сьогодні дещо складно, оскільки на законодавчому рівні заборонені рейдові перевірки господарюючих суб'єктів.

- Цим і користуються «нечисті» на руку бізнесмени. Часто-густо можна спостерігати ігнорування природоохоронного законодавства. Внаслідок цієї «забороні» втрачено контроль над використанням природних ресурсів, ламається вся система природоохорони - говорить кандидат біологічних наук, член Національної екологічної Ради України Петро Фесянов. - Не можна економити на захисті довкілля, це може обернутися непередбачуваними наслідками.

Асоціація рибалок України

Коментарі