Організація Обʼєднаних Націй випустила ролик із динозавром Френкі, який боїться, що людство не впорається зі зміною клімату і повторить долю динозаврів — зникне з Землі.
Це частина нової кампанії ООН під назвою "Не погоджуйтеся на вимирання". Виступаючи з трибуни, динозавр рекомендує людству не шукати виправдань, а змінити свою поведінку.
Ролик починається з того, що до зали штаб-квартири ООН у Нью-Йорку вривається динозавр. На очах у дипломатів Френкі підіймається на трибуну: "Ну, у нас хоча б був астероїд (Довідка: Падіння астероїда — одна з гіпотез причини вимирання динозаврів), а яке виправдання у вас?"

Випуск ролика супроводжує публікація з даних, що викликають у екологів тривогу: людство витрачає щороку $423 мільярди на субсидування викопного палива. Цієї суми вистачило б на те, щоб забезпечити кожного жителя планети вакциною від коронавірусу. Крім цього, ця сума втричі перевищує суму, необхідну щорічно для повної ліквідації бідності.

Науковці кажуть, що найближчими десятиліттями глобальні зміни клімату спровокують рекордну спеку і ще більш руйнівні повені, ніж ті, що зараз відбуваються в Європі. При підвищенні температури на один градус за Цельсієм атмосфера може поглинати приблизно на 7% більше вологи. Додаткова вологість, спричинена глобальним потеплінням, призводить до збільшення кількості опадів у довгостроковій перспективі.
На початку серпня 2021 року ООН оприлюднила доповідь Міжурядової групи експертів з питань клімату. У документі зазначається, що зміна клімату спостерігається в усіх регіонах планети, до того ж цей процес стає інтенсивнішим. Деякі з тенденцій вже незворотні.

Ангеліна Шеремет
Інф.: babel.ua

Коментарі

 

Додати коментар

Захисний код
Оновити